OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKEIGO – 09.01.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKEIGO

09.01.2022 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości!

 

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Trwają odwiedziny kolędowe w parafii (od 16:30), wśród rodzin, które nas zaprosiły. Harmonogram w Internecie i w gablocie.
 4. We wtorek 11 stycznia po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa kobiet. 
 5. W środę 12 stycznia:
  • na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej;
  • na wieczornej Mszy św. modlimy się także za wstawiennictwem bł. Elżbiety Canori Mory w intencji małżeństw przeżywających kryzysy i zagrożonych rozpadem. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw
 6. W czwartek 13 stycznia po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
 7. W piątek 14 stycznia po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.
 8. W sobotę 15 stycznia na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za wstawiennictwem bł. Jolenty w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa i przygotowujących się do adopcji dziecka.
 9. W przyszłą niedzielę, 16 stycznia:
  • imieniny obchodzi o. Tycjan Kubiak. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszam o 11:00;
  • o 16:00 Msza św. dla wszystkich kręgów Domowego Kościoła; podczas liturgii przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, a po Mszy św. spotkanie w klasztorze.
 10. Spowiedź św. w naszym sanktuarium 20 minut przed Mszą św. oraz od poniedziałku do soboty od 16:00 do 17:00.
 11. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela (cena 8 zł). W numerze m.in. o tym, po co chrzcić dzieci? Jak mamy odpuszczać naszym winowajcom? W Roku Rodziny Niedziela przybliża kolejne wspólnoty, które pomagają rodzinom w rozwoju wiary.
 12. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – droga krzyżowa;
 • w sobotę – do Matki Bożej Niepokalanej;
 • w niedzielę – nieszpory niedzielne.
 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Halina Patyk z ul. Wiślanej i śp. Henryk Błędowski ul. Idzikowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Bardzo dziękujemy za wspólnotą modlitwę i złożone ofiary w ramach kolekty remontowej. Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.