Ogłoszenia parafialne, niedziela 17.11.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17.11.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i j Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, 17 listopada o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie we Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym.

 

 1. Jutro w poniedziałek, 18 listopada zapraszamy na spotkanie z panem Bogdanem Mikołajczewskim, terapeutą uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, seks, zakupy, Internet i in.), współuzależnieni, zaburzeń emocjonalnych, lękowych, obsesyjno–kompulsywnych, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, problemów wychowawczych, samookaleczenia, prowadzącym także konsultacje i porady terapeutyczne. Z porad można korzystać bezpłatnie w klasztorze, w godzinach od 13:30 do 15:30. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, jeśli są wśród nas osoby, które przeżywają tego rodzaju problemy.

 

 1. Do końca listopada przyjmujemy wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00. Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2020.

 

 1. W środę, 20 listopada o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W czwartek, 21 listopada po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania z modlitwą uniżenia.

 

 1. W piątek, 22 listopada po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.

 

 1. Za tydzień w niedzielę, 24 listopada:
  • przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata;
  • o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Zakonu Braci Mniejszych.

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka;
 • w piątek – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej;
 • w niedzielę – nieszpory.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • we wtorek, 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy;
  • w środę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, karmelity;
  • w czwartek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • w piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o bł. Karolinie Kózkównie, patronce Ruchu Czystych Serc, o starości – w której łączy się siła i słabość oraz o filmie Nieplanowane, który możemy oglądać w kinach. Zapraszam do lektury.

 

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach. Serdecznie dziękuję wszystkim za regularne opłaty cmentarne.

 

 1. W dniach 29. kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 1. Rozpoczyna się kolejny cykl spotkań w ramach Katechumenatu Dorosłych Diecezji Toruńskiej, czyli przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii św. Do udziału w spotkaniach zapraszamy również dorosłych, którzy zostali już ochrzczeni, ale chcieliby się przygotować do przyjęcia tylko sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 przy parafii św. Józefa w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). W formację zaangażowany jest duszpasterz wraz z zespołem osób świeckich. Spotkania odbywają się do Wigilii Paschalnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia br. o 19.00. Rozpoczęcie nastąpi podczas Mszy św. o 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są
  w sekretariacie parafii św. Józefa w Toruniu, tel. 56 662 30 32; email: sw.jozefa@gmail.com.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Urszula Sikorska z ul. Andersa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.