OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 24 WRZEŚNIA 2017 R.

 

 1. Dziś o godz. 13.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
 2. Od poniedziałku 25 września rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Będziemy ją odmawiać codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszamy młodzież i dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania na pierwsze spotkanie organizacyjne – we wtorek 26 września. O godz. 18.30 Msza św., a następnie spotkanie. Młodzież niepełnoletnią zapraszamy na spotkanie z rodzicami.
 4. W czwartek 28 września o godz. 19:30 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W piątki spotkania Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. O godz. 18.30 Msza św., a po niej spotkanie w salce. Zapraszamy młodzież od klasy VII.
 6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 9.30 bracia klerycy z naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach odnowią swoje śluby zakonne. Niech ta uroczystość pobudzi nas do ufnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Zachęcamy ponadto wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym.
  Różaniec w naszej świątyni będziemy odmawiali codziennie o godz.: 7.30, 17.00 (dla dzieci) i 18.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
 8. Odpowiadając na apel ks. bpa Andrzeja Suskiego za tydzień przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
 9. 3 i 4 października to szczególne dni dla naszego Zakonu i całej rodziny franciszkańskiej. Przeżywamy bowiem odpust ku czci naszego Założyciela – św. Franciszka z Asyżu. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy:
 • we wtorek 3 października – na nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka;
 • w środę 4 października – na uroczystości odpustowe. O godz. 18.00 – odśpiewamy Godzinki ku czci św. Franciszka. A o godz. 18.30 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy;
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
 • w czwartek – na nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – na Drogę Krzyżową;
 • w sobotę – na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, a w pierwsze soboty każdego miesiąca na Nieszpory Maryjne;
 • w niedzielę – na nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 1. Każdego dnia o godz. 15.00 w naszym kościele jest również odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia.
 2. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł oraz płyta z piosenkami nagranymi przez zespół pielgrzymkowy z okazji jubileuszu 35-lecia naszej prowincjalnej pielgrzymki z Brodnicy na Jasną Górę. Przed kościołem można również złożyć podpisy pod poparciem projektu ustawy zakazującej dokonywania aborcji w naszej ojczyźnie.
 3. Słowo Biskupa Toruńskiego przed obchodami 50 rocznicy koronacji wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 25 września – wspomnienie obowiązkowe bł. Władysława z Gielniowa, franciszkańskiego prezbitera;
 • w środę 27 września – wspomnienie obowiązkowe świętego Wincentego à Paulo, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, oraz Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
 • w czwartek 28 września – wspomnienie obowiązkowe św. Wacława, męczennika, patrona Czech;
 • w piątek 29 września – święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała;
 • w sobotę 30 września – wspomnienie obowiązkowe świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

Dziękuję za Waszą obecność i dar wspólnej modlitwy. Niech Was umacnia w dobru opieka Niepokalanej Królowej Rodzin i Boże błogosławieństwo.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.