OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości!

 

 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
 2. Jutro, w poniedziałek 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
 3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 4. We wtorek 18 stycznia po wieczornej Mszy św. KRĄG BIBLIJNY.
 5. W środę 19 stycznia na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej.
 6. W czwartek 20 stycznia po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
 7. W piątek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 8. W sobotę 22 stycznia o 10:00 spotkanie skautów Europy. Zapraszam także dzieci i młodzież, która do tej pory się nie zapisała.
 9. Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i spotkanie grupy modlitewnej odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia.
 10. Spowiedź św. w naszym sanktuarium 20 minut przed Mszą św. oraz od poniedziałku do soboty od 16:00 do 17:00.
 11. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o tym, co musi się stać, by chrześcijanie znów byli jedno? O sakramencie małżeństwa oraz o babciach i dziadkach z okazji ich święta.
 12. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – droga krzyżowa;
 • w sobotę – do Matki Bożej Niepokalanej;
 • w niedzielę – nieszpory niedzielne.
 1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz prowadzonej przez nasz Fundacji HODOS, która wspiera działalność wychowawczą i edukacyjną młodzieży Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
 2. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Barbra Czarnowska z ul. Parkowej, śp. Wojciech Jaroszewski z ul. Okólnej, śp. Ryszard Ignatowski z ul. Poznańskiej oraz śp. Bożena Lewandowska z ul. Poznańskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen
 3. Dziękuję wszystkim rodzinom, z którymi się spotkaliśmy podczas odwiedzin duszpasterskich, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.O. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.