OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021 r.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości!

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Z tej racji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą na krótką katechezę poświęconą Eucharystii.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze św. roratne od poniedziałku do soboty o 6:30. Dzieci zapraszamy na msze w adwencie od poniedziałku do piątku o 17:00. Zachęcam, aby na liturgię zarówno o 6:30, jak i o 17:00 przychodzić z zapaloną święcą albo lampionem.
 4. Dzisiaj o 13:00 Msza św. w intencji o nowe powołania do lokalnej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie tercjarzy w klasztorze.
 5. Od poniedziałku po Mszy św. o 18:30 odmawiać będziemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 6. We wtorek 30 listopada po wieczornej Mszy św. krąg biblijny.
 7. W środę 1 grudnia:
  • o 8:00 Msza św. za zmarłych z wypominek;
  • 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej.
 8. W czwartek 2 grudnia na nabożeństwie o 18:00 i na Mszy św. o 18:30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za ministrantów, lektorów i akolitów.

Po Msza św. spotkanie wspólnoty odnowa w Duchu Świętym.

 1. W piątek 3 grudnia:
 • o 8:00 Msza św. w intencji wspólnoty Czystość Świątyni;
 • od 9:00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi;
 • w I piątek miesiąca zachęcam szczególnie do spowiedzi św. i przyjmowania Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Serce Pana Jezusa;
 • po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca 4 grudnia:
  • o 6:00 (z parkingu przed kościołem) wyjazd autokarem na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bardzo proszę do środy uregulować opłaty. Powrót w niedziele 5 grudnia w godzinach popołudniowych;
  • wieczorna Msza św. w kaplicy Matki Bożej w intencji żyjących i zmarłych członków żywego różańca, oraz czcicieli Matki Bożej Podgórskiej. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 2. Od 1 grudnia usługi cmentarne na obu naszych cmentarzach parafialnych wykonywać będzie Zakład Pogrzebowy ALPA. Za współpracę dziękuję dotychczasowemu grabarzowi, panu Ireneuszowi Wachnickiemu.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę 5 grudnia kolekta przeznaczona będzie na dalsze prace budowlane i remontowe, a Rycerze św. Franciszką przed kościołem będą rozprowadzać Bożonarodzeniowe laurki.

 

 1. W niedziele 12 grudnia będziemy gościć w naszej parafii Skautów Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego. Opowiedzą nam o sowiej działalności formacyjnej i wychowawczej młodych ludzi i zaproszą chętne dzieci i młodzież na spotkanie organizacyjne. Już dziś serdecznie zapraszam.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 29 listopada – święto wszystkich świętych Zakonu Serafickiego;
  • we wtorek 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w piątek 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego, jezuity;
  • w sobotę 4 grudnia – św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Spowiedź św. w naszym sanktuarium 20 minut przed Mszą św. oraz od poniedziałku do soboty od 16:00 do 17:00.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. czy rzeczywiście świat odrzucił Boga, czy chrześcijanin może być patriotą; oraz o tym, że mundurowi potrzebują naszej wdzięczności.

Można też nabyć za 5 zł Kalendarze na rok 2022 funduszu ochrony życia. Pozyskane dochody będą przeznaczone na rekolekcje dla małżonków, którzy utracili swoje dzieci.

Można także nabyć franciszkańskie kalendarze misyjne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla naszych braci misjonarzy w Boliwii.

 

 1. W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (10 i 20 zł).

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę – do Matki Bożej Niepokalanej;
 • w niedzielę – nieszpory niedzielne.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Marian Rzęsiewicz z ul. Akacjowej, śp. Mirosława Harasimowicz z ul. Poznańskiej oraz śp. Teresa Witkowska z ul. Hallera. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają
  w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Bardzo dziękujemy za wspólnotą modlitwę i złożone ofiary. Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.