Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

ROCZNICA POŚWIĘCENIA
WŁASNEGO KOŚCIOŁA
30.06.2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Obchodzimy dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła (22.06.1659 r.) i dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania
i pięknego wyglądu kościoła.

Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 1. W poniedziałek 1 lipca o 17:00 spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W środę, 3 lipca:
  • o 8:00 Msza św. za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego
  • o 18:00 nabożeństw do Matki Bożej, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca – 4 lipca na Mszy św. o 18:30 modlić będziemy się w intencji o nowe powołania kapłańskie
  i zakonne oraz za ministrantów, lektorów i ich rodziny.
 4. W pierwszy piątek miesiąca – 6 lipca o 18:30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. pół godziny przede liturgią oraz od 16:00 do 17:00.
 5. W I sobotę miesiąca 7 lipca
  • o 10:30 rozpocznie się przy naszym sanktuarium dzień skupienia dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Rejonu Gdańskiego
  • na wieczornej Eucharystii o 18:30 będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin, a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W liturgii Kościoła:
  • w środę, 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła
  • w sobotę, 6 lipca – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnyh
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o cudzie łez obrazu Matki Bożej przed 70 laty w Lublinie oraz o męskim oblężeniu Jasnej Góry.
 8. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego absolwentów szkól podstawowych i gimnazjum. Szczegółowe informacje o przygotowanej ofercie dydaktycznej na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że dla dwóch kandydatów naszej parafii zostały przygotowane stypendia (informacje w sekretariacie szkoły). Także fundacja HODOS przygotowała program stypendialny dla uczniów i kandydatów do FLO. Serdecznie zapraszamy.
 9. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej
  • w niedzielę - nieszpory.
 1. W minionym tygodniu zmarł naszej parafii śp. Wincenty Tuniewicz z ul. Galona. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
 2. Dziękuję za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.