Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019 R.

 

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

 1. Do środy trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net i FB) oraz w gablocie dostępny jest szczegółowy plan. Odwiedziny rozpoczynamy, od poniedziałku do piątku od 16:00. 26 stycznia w sobotę od 14:00– wizyta duszpasterska dodatkowa: zgłoszenia telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 2. We wtorek 22 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się
  o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 3. W czwartek 17 stycznia spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym
 4. W sobotę 19 stycznia o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów.
 5. W przyszłą niedzielę 26 stycznia o 17:45 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi parafialnej „Scholaki”.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 7. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki niedziela. W numerze m.in. o Kościele w Panamie, w przededniu ŚDM, w rozmowie z Nuncjuszem Apostolskim w tym kraju, abp. Mirosławem Adamczykiem, a także rozmowa z kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem o tym, czego Europa może uczyć się od Polski? Zapraszam do lektury.
 8. W liturgii Kościoła
  • w poniedziałek 21 stycznia – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  • sobotę 26 stycznia – świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów
 9. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – Droga krzyżowa
  • w sobotę – do Niepokalanej
  • w niedzielę - nieszpory
 1. W najbliższy weekend (25-27 stycznia) siostry serafitki zapraszają do Poznania na weekendowe dni modlitwy ze św. Franciszkiem dla dziewczyn. Więcej informacji na stronie www.serafitki.pl i na Facebooku.
 2. Fundacja Shalom zwróciła się do Konferencji Episkopatu Polski z prośbą o to, aby Kościół katolicki włączył się w akcję Płomień Pamięci, stanowiącą integralną część obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jej twórcy proszą o zapalenie świecy w oknie, w niedzielę 27 stycznia br., o godz. 18:00. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, ma na celu z jednej strony uczczenie ofiar holokaustu, z drugiej zaś zwrócenie uwagi na postawę szacunku wobec każdego człowieka, miłości bliźniego, a także poważania należnego ludzkiemu życiu. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 3. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Stanisław Załuński z ul. Andersa, śp. z ul. Iwona Orłowska z ul. Akacjowej oraz śp. Hanna Kozanecka z ul. Inowrocławskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczny odpoczynek. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.