Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
– 09.12.2018 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

Bardzo dzieję za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej.

 

Dziś obchodzimy XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe
i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

 

Po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 13:00 dzieci ze świetlicy św. Franciszka prowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.

 

 1. W poniedziałek 10 grudnia o 8:00 Msza św. w intencji wspólnoty Czystość świątyni.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii można nabywać opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 15 zł.

 

 1. Zapraszam na Msze św. wotywne o NMP w Adwencie – Roraty, od poniedziałku do piątku:
 • dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17:00
 • dla pozostałych wiernych o godz. 18.30.

 

 1. Młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego w sobotę 15 grudnia od 9:00 do 13:00 przeprowadzi kwestę na rzecz ubogich w sklepie Lidl.

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
 • w piątek – Droga Krzyżowa
 • w sobotę – do Niepokalanej
 • w niedzielę – nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. Ks. Andrzej Zwoliński w artykule „Kropla wiary we Lwowie” opisuje historię Kościoła w jednej z lwowskich dzielnic, a także artykuły związane z tematyką wokół obywatelskiego projektu #Zatrzymać Aborcję. Zachęcam do lektury.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w środę 12 grudnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 • w czwartek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 • w piątek 14 grudnia – wspomnienie św. Jan od Krzyża, karmelity i doktora Kościoła

 

 

 1. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści, o korzystanie z elementów odblaskowych, z uwagi z dużą liczbę wypadków. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości ok. 40 metrów. Jest to często zbyt mała odległość, aby kierujący miał czas na reakcję, czego następstwem są zdarzenia drogowe skutkujące niejednokrotnie śmiercią pieszego. Osoby poruszające się po zmierzchu po drodze bez elementów odblaskowych są praktycznie niewidoczne. Natomiast mając na sobie elementy odblaskowe stają się widoczne w różnych warunkach pogodowych nawet z odległości ok. 150 metrów. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przed wejściem na przejście dla pieszych. Apel Komendanta został umieszczony na tablicy ogłoszeń.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Henryk Bukowski z ul. Poznańskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Serdecznie wszystkich pozdrawia

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.