Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 8.07.2018 r.

 

 

 

 

 1. Bardzo dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na budowę konfesjonału zarówno w ramach kolekty remontowej, jak i indywidualnie.
 2. Porządek nabożeństw o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek droga krzyżowa
  • w sobotę do Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę nieszpory
 3. W środę o 18:30 Msza Św. do Matki Bożej Podgórskiej w intencjach zbiorowych odczytanych podczas nabożeństwa, oraz w intencji rodzin i małżeństw.
 4. W piątek po wieczornej Mszy Św. procesja fatimska, podczas której odmawiać będziemy różaniec oraz nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • w poniedziałek 9 lipca – wspomnienie św. męczenników franciszkańskich Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy
  • we wtorek 10 lipca – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy, klaryski
  • w środę 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • w czwartek 12 lipca św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w piątek 13 lipca św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 6. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę z Brodnicy na Jasną Górę (3-12 sierpnia 2018). Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej parafii.
 7. W dniach 20-21 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wambierzyc – śląskiej Jerozolimy, Trzebnicy, Barda i Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Koszt 240 zł. Zapisy w zakrystii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.
 8. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania z łaski Bożego miłosierdzia.
 9. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych,
  a szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii, przewidziane są dwa stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz dwumiesięcznik Misyjne Drogi (5 zł).
 2. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Hortensja Weber z ul. Paderewskiego. Dobry Jezu , a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech przez Boże miłosierdzie odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 3. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się
  o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.