Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELA WIELKANOCY

29 kwietnia 2018 R.

 

 

 

 1. Dzisiaj przypada rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Wszystkim wiernym, którzy wczoraj uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Lichenia; dziękuję za świadectwo wiary, wspólną modlitwę i atmosferę pełną życzliwości i miłości.

 1. W poniedziałek, 30 kwietnia próba dla dzieci przed Pierwszą komunią świętą. O godz. 16:00 klasy III A, B, i C, a o 17:00 klasy III D, E i dzieci spoza SP 15. Dzieci przychodzą z rodzicami.

Jutro także o 17:00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, na które zaprasza o. Iwo Hoeft, opiekun grupy.

 1. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18:00. W nabożeństwie obowiązkowo uczestniczą dzieci z klas III i kandydaci do bierzmowania.
 2. W środę, 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W środę o godz. 8:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii.

 1. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne na Mszy św. o godz. 18:30.

O 20:00 zapraszam na Mszę św. w intencji maturzystów z uczczeniem relikwii św. Józefa z Kupertynu

 1. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych z Komunia świętą tras o. Proboszcza i o. Iwo; z trasy o. Tycjana w sobotę od godz. 9:00.

Biskup Toruński Wiesław Śmigiel udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja 2018 r., w liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika. Dyspensa dotyczy mieszkańców i gości przebywających tego dnia na terenie diecezji toruńskiej

 1. W sobotę o 18:30 Msza Św. w kaplicy maryjnej za żyjących i zmarłych członków żywego różańca, za czcicieli Matki Bożej i wszystkich nawiedzających nasze sanktuarium. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Róża Różańcowa Rodziców.
 2. Za tydzień w niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe.
 3. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna w poniedziałek i w piątek.
 4. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie, z łaski Bożego miłosierdzia.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • w środę, 2 maja św. Atanazego, biskup Aleksandrii w Egipcie, Doktora Kościoła
  • w piątek, 4 maj św. Floriana, rzymskiego żołnierza i męczennika, patrona strażaków i hutników
 6. W poniedziałek 7 maja, o godz. 19:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Zofia Jarczyńska z ul. Poznańskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.