Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA

IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

– 18 marca 2018 R.

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
 2. Dzisiaj o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie formacyjne w klasztorze.
 3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę Krzyżową o 7:30, 17:00 i 18:00 – poprowadzi ją Franciszkański Zakon Świeckich.
 4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Kościół wybrał go na szczególnego swojego patrona, ale czci go także, jako patrona umierających, gdyż według tradycji przy jego śmierci byli obecni Jezus i Maryja. Msze św. z kazaniami o 8:00 i 18:30. Szczególnie zapraszam na wieczorną Mszę Św., która będzie połączona z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi.
 5. W czwartek 22 marca:
  • o godz.18:30 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Ojczyzny i o świętość życia Polaków. Temat kazania: Od brata, który zaginął …do brata, który pozostał w domu. O przebaczeniu w świetle Adhortacji Recociliatio et paenitentia.
  • o godz. 19:30 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
 6. W piątek 23 marca:
  • od 11:00 do 17:00 we Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym będzie można złożyć roczne zeznania PIT drogą elektroniczną (szczegóły w gablocie). Serdecznie zapraszam.
  • o 18:30 Msza św., a następnie spotkanie formacyjne dla młodzieży z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Wszystkich młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszam do tej wspólnoty.
  • w Toruniu odbędzie się ekstremalna droga krzyżowa. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
  • odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta Torunia. Początek o godz. 17:00 w Kościele Garnizonowym.
 7. W sobotę 24 marca:
  • parafialna spowiedź wielkanocna: od 7:30 do 8:30, od 15:00 do 16:30 (zaproszeni księżą z dekanatu) oraz od 19:30 do 21:00.
  • młodzież FRA przeprowadzi w Lidlu zbiórkę żywności dla biednych. Za okazaną życzliwość i złożone dary serca serdecznie dziękuję.
  • o 9.00 w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Toruniu zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa i przeprowadzony pochówek dzieci utraconych – poronionych.
  • o 10:00 zbiórka ministrantów i lektorów.
  • o 18.00 we Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się spotkanie małżonków wspólnoty Komunia małżeństw. Zgłoszenia na spotkanie przyjmuje o. Tycjan Kubiak
 8. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Św. pobłogosławimy palmy. Przede Mszą św. o godz. 11:00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wszystkich proszę o przyniesienie palm.
 • na Mszy św. o 9:30 zostanie powołana nowa Parafialna Rada Duszpasterska.
 • o 13:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne we klasztorze.
 • Przed każdą Mszą Św. Młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego będzie rozprowadzać palmy.
 1. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wyłożony kosz, do którego można przynosić produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla ubogich; za te już złożone serdecznie dziękuję.
 2. Do skarbonki przy balaskach można skradać ofiary na kwiaty, którymi udekorujemy Grób Pański. Za wszystkie dary serca serdecznie dziękuję.
 3. W Wielki Poniedziałek 26 marca o godz. 19:30 w kościele św. Jakub a w Toruniu zabrzmi 7 ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu Josepha Haydna w wykonaniu pianisty Pawła Wakarecego oraz muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W Wielki Piątek 30 marca organizujemy wyjazd na nocne obchody kalwaryjskie do Pakości. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 2:00, a powrót ok. 7:00. Serdecznie zapraszam.
 5. Już dziś informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w Wielki Piątek po wieczornej ceremonii, ok. godz. 19:15, a następnie będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi w ramach akcji NOCY KONFESJONAŁÓW, od godz. 21:00 do 5:00.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 7. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 8. Szkoła Podstawowa nr 15 w Toruniu informuje o rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje ma plakatach.
 9. W Nabożeństwa w tygodniu
 • we wtorek o 18:00 – do św. Antoniego
 • w środę o 18:00 – do Matki Bożej Podgórskiej
 • w czwartek o 18:00 – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu
 • w piątek o 7:30, 17:00 i 18:00 – Droga Krzyżowa;
 • w sobotę o 18:00 – do Matki Bożej Niepokalanej
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, paschaliki Caritas na stół wielkanocny po 10 zł oraz świąteczne świece Caritas za 15 zł.
 2. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: śp. Bernadeta Affeld z ul. Poznańskiej, śp. Tadeusz Licau z ul. Parkowej, śp. Helena Rogowska z ul. Urzędniczej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę, by nowy tydzień był

szczególnym doświadczaniem bliskości Pana.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.