OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA


IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU


– 11 marca 2018 R.

 

 1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wykorzystali ten czas łaski i uczestniczyli w tych ćwiczeniach duchowych. Dzieję za złożone ofiary dla Ojca rekolekcjonisty.

Dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej (3950 zł).

Został już zamontowany i uruchomiony system sygnalizacji pożarowej. Także kolekta kwietniowa będzie przeznaczona na spłacenie tej inwestycji.

 1. Od poniedziałku do środy (12-14 marca) potrwają rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 15. Plan rekolekcji w gablocie przed kościołem, na www parafii oraz na FB; od środy do piątku odbędą się rekolekcje dla Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego i Franciszkańskiego Technikum.
 2. W piątek 16 marca o 15:00 wyjazd na Kalwarię Pakoską, by uczestniczyć z nabożeństwie Drogi Krzyżowej; powrót około 19:30.
 1. W sobotę 17 marca młodzież FRA przeprowadzi w Lidlu zbiórkę żywności dla biednych. Za okazaną życzliwość i złożone dary serca serdecznie dziękuję.
 2. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wyłożony kosz, do którego można przynosić produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla ubogich; za te już złożone serdecznie dziękuję.
 3. Do skarbonki przy balaskach można skradać ofiary na kwiaty, którymi udekorujemy Grób Pański. Za wszystkie dary serca serdecznie dziękuję .
 4. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę Krzyżową o 7:30, 17:00 i 18:00 – poprowadzi ją wspólnota SYHAR.
 5. W piątek 9 marca o 18:30 Msza św., a następnie obędą się spotkanie formacyjne dla młodzieży z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Wszystkich młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszam do tej wspólnoty.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 7. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zaproszenie skierowane jest do uczniów III klas gimnazjalnych stojących przed wyborem szkoły średniej. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 8. W piątek 23 marca odbędzie się w Toruniu ekstremalna droga krzyżowa. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 9. W Nabożeństwa w tygodniu
 • we wtorek o 18:00 – do św. Antoniego
 • w środę o 18:00 – do Matki Bożej Podgórskiej
 • w czwartek o 18:00 – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu
 • w piątek o 7:30, 17:00 i 18:00 – Droga Krzyżowa;
 • w sobotę o 18:00 – do Matki Bożej Niepokalanej
 1. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa, Oblubieńca NMP, którą odmawiać będziemy po Mszy św. o 18:30.
 2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, paschaliki Caritas na stół wielkanocny po 10 zł oraz świąteczne świece Caritas za 15 zł.
 3. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności zmarli: Henryk Wódczak z ul. Drzymały, Mariola Skrobacka z ul. Drzymały, Joanna Taradaj z ul. Drzymały, Jerzy Kalinowski z ul. 63 Pułku Piechoty.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.