Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
– 4 marca 2018 R.

 

 1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
 2. Serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej o. Klaudiusza Michalskiego OFM, który do środy poprowadzi nas drogą rekolekcyjnych pouczeń, pod hasłem NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM, do jeszcze lepszego przygotowanie się do świąt Wielkiej Nocy.
 3. Od jutra, przy ołtarzu św. Antoniego będzie wyłożony kosz, do którego można przynosić produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla ubogich.
 4. Do skarbonki pod chórem można skradać ofiary na kwiaty, którymi udekorujemy Grób Pański. Za wszystkie dary serca serdecznie dziękuję .
 5. Dziękuję za ofiary składane dziś podczas kolekty remontowej na zapłacenie instalacji systemu sygnalizacji pożarowej.
 6. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę Krzyżową o 7:30, 17:00 i 18:00.
 7. We wtorek 6 marca spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w sali klasztornej: o godz. 17.30 – uczniowie z klasy III B i III C gimnazjum; o 18:30 – wszyscy uczestniczą we Mszy św., a po niej – spotkanie
  z uczniami z klasy III A i kandydatami spoza SP nr 15.
 8. W czwartek 8 marca o 17:00 spotkanie formacyjne dla Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza św.
  intencji jadłodajni dla ubogich i wszelkich dzieł miłosierdzi podejmowanych w naszej parafii.
 9. W piątek 9 marca o 18:30 Msza św., a następnie obędą się spotkania:
  • formacyjne dla młodzieży z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Wszystkich młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszam do tej wspólnoty.
  • katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a za tydzień w niedzielę Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.
  • wspólnoty trudnych małżeństw SYHAR.
  • dorosłych ministrantów i lektorów
 10. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 11. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zaproszenie skierowane jest do uczniów III klas gimnazjalnych stojących przed wyborem szkoły średniej. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 12. W piątek 16 marca organizujemy wyjazd na Kalwarię Pakoską, by uczestniczyć z nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wyjazd o godz. 15:00, powrót o 19:30. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszam.
 13. Nabożeństwa w tygodniu
 • W poniedziałek do Miłosierdzia Bożego
 • we wtorek o 18:00 – do Ducha Świętego
 • w środę o 18:00 – do MB Podgórskiej
 • w czwartek o 18:00 – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu
 • w piątek o 7:30, 17:00 i 18:00 – Droga Krzyżowa;
 • w sobotę o 18:00 – Nieszpory Maryjne;
 1. W sobotę 10 marca rozpoczynamy nowennę do św. Józefa, Oblubieńca NMP, którą odmawiać będziemy po Mszy św. o 18:30
 2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, paschaliki Caritas na stół wielkanocny po 10 zł oraz świąteczne świece Caritas za 15 zł.
 3. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności zmarli: Janina Bukowska z ul. Urzędniczej, Wiesław Żabiński z ul. Parkowej, Piotr Maciejewski z ul. Wiślanej, Teresa Budnik z ul. Drzymały i Wanda Małkiewicz z ul. Inowrocławskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Rozpoczynamy rekolekcje – święty czas szczególnego działania Ducha Świętego. Zachęcajmy jedni drugich, by poprzez jak najliczniejszy udział w rekolekcjach, wiele serc z nową mocą przylgnęło do Pana. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.