Ogłoszenia parafialne

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ–
14 STYCZNIA 2018 R.

 

 1. Dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty, przeznaczonej na cele inwestycyjne i remontowe kościoła i klasztoru.
 2. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim obchodzimy dziś 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
 3. Trwa czas „kolędy” w naszej parafii. Szczegółowy plan dostępny jest na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net), na Facebook’u (https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/) oraz w gablocie przed kościołem.

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.

Prosimy o Waszą obecność, o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej. Dzieci i młodzież – o zeszyty
z katechizacji, a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – o indeksy. W sobotę 27 stycznia – kolęda dodatkowa; zgłoszenia: telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Na czas „kolędy” zawieszony zostaje codzienny dyżur w konfesjonale od 16:00 do 17:00 oraz nabożeństwa
o godz. 18:00 – poza środowymi do Matki Bożej.

 1. We wtorek 16 stycznia imieniny obchodzić będzie o. Tycjan Kubiak; o godz. 8:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. w intencji Solenizanta.
 2. W czwartek 18 stycznia rozpocznie się, mający już ponad stuletnią tradycję, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Niech w tych dniach nie zabraknie i naszej modlitwy do Boga w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa.

Kto w czasie trwania Tygodnia modlitw o Jedność Chrześcijan, uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu (25 stycznia), może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Koncert kolęd naszej scholii parafialnej.
 2. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 3. W niedzielę 28 stycznia o godz. 19:30 w naszym kościele Koncert kolęd w wykonaniu Eleni.
  Partnerem Głównym koncertu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Serdecznie zapraszamy.
 4. Przypominamy, by nie rezerwować i nie uiszczać opłat za intencje mszalne przez wpłaty na konto bankowe. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Przed kościołem do nabycia: tygodnik katolicki Niedziela , album z okazji 25-lecia diecezji toruńskiej, książki o naszym sanktuarium i książka o. Błażeja.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • we wtorek 16 stycznia – wspomnienie obowiązkowe świętych: Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
 • w środę 17 stycznia – wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata;
 • w piątek 19 stycznia – wspomnienie obowiązkowe św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Wiśniewski z ul. Poznańskiej i śp. Mieczysław Michlewicz z ul. Akacjowej – Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę. W nowym tygodniu niech umacnia Was Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.