OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.10.2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

 

 

 

 

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KEP WOBEC NOWYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH PODCZAS ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH

 

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.

Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków.

Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.

W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej.

Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję.

Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.

Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie.

 

abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP

 

 

 

KOMUNIKAT BISKUPA TORUŃSKIEGO

 

Odpowiadając na zachętę Przewodniczącego KEP, w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zamarłych na całą „oktawę” Uroczystości.

W dniu 1 listopada trwajmy na modlitwie za zmarłych i uczestniczmy w Eucharystii w naszych świątyniach, przestrzegając obowiązujących zasad sanitarnych.

 

bp Wiesław Śmigiel

biskup toruński

 

 

 

 

 1. Transmisje Mszy św. przez profil na Facebooku: Franciszkanie w Toruniu w niedziele o 11:00 i 18:30; w dni powszednie o 18:30. Codziennie transmitujemy różaniec z kaplicy Matki Bożej Podgórskiej o 18:00. Zachęcam do wspólnego łączenia się na modlitwie.

 

 1. Różaniec dla dzieci z klas III o 17:00 z podziałem na grupy: w poniedziałek III a, we wtorek III b, w środę III c
  i w czwartek dzieci spoza SP 15.

 

 1. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: z wypominek jednorazowych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada na nabożeństwie o 18:00 odczytując imiona zmarłych, a następnie o 18:30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej
w pierwszą środę miesiąca o 8:00 (ofiara 150 zł).

 

 1. W zakrystii można nabyć za 10 zł różaniec wykonany z drzewa oliwnego przez chrześcijańskie rodziny
  w Betlejem w Ziemi Świętej.

 

 1. W środę 21 października
  • o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej;
  • po wieczornej Mszy św. krąg biblijny.

 

 1. W czwartek 15 października:
  • o zapraszamy rodziców i nauczycieli na IV Forum Wychowawców. Tegoroczny temat brzmi: Fonoholizm, czyli uzależnienie dzieci i młodzieży od smartfonów. Transmisja od 16:30 na stronie internetowej diecezja-torun.pl Prelegentem będzie Małgorzata Więczkowska. Organizatorami jest Wydział Katechetyczny i Wydział Edukacji Urzędu Miasta.
  • Odwołana została Msza św. z modlitwami o uzdrowienie o 19:30.

 

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 19 października – św. Piotra a Alkantary, franciszkanina;
  • we wtorek października – św. Jana Kantego;
  • w środę 21 października – św. Jakuba Strzemię, franciszkanina;
  • w czwartek 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża;
  • w piątek, 23 października – św. Jana Kapistrana,

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA (6 ZŁ). W numerze m.in. wspaniałe artykułu opisujące w różnych aspektach życie i nauczania św. Jana Pawła II.

Można też nabyć miesięcznik dla dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY (5 ZŁ). Serdecznie zapraszam do nabycia.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii: śp. Waldemar Pilarski z ul. Wiślanej. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Dziękuję za wspólnotą modlitwę i złożone ofiary. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.