OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.05.2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17.05.2020 R.

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

 

 1. Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.

 

 1. W poniedziałek 18 maja rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

 

 1. We wtorek, 19 maja imieniny obchodzi o. Iwo Hoeft. Msza św. w intencji Solenizanta o 18:30.

 

 1. W środę 20 maja imieniny obchodzi br. Bernardyn Franc, alumn naszego WSD we Wronkach, obecnie pełniący posługę wolontariusza w ZOL sióstr Serafitek. Msza św. w intencji Solenizanta o 18:30.

 

 1. Od piątku 22 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlić będziemy się po wieczornej Mszy św.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek 18 maja – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, kapucyna;
 • w środę 20 maja – święto św. Bernardyna ze Sieny, franciszkanina;
 • w sobotę 23 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze wiele artykułów poświęconych św. Janowi Pawłowi II: o tym jak zmienił on życie wielu sławnych ludzi; o cierpieniu, które przeżywał; mimo iż był niezwykły, to pozostawał zwykłym; o tym że jest on bliski, ale czy znany?

Można też nabyć nowy numer czasopisma ewangelizacyjno-formacyjnego POSŁANIE oraz Franciszkański Świat.  Zachęcam do lektury.

 

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

 

Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 

 

Serdecznie pozdrawiam naszych Parafian i Dobrodziejów i Was wszystkich którzy łączycie się z nami w modlitwie podczas transmisji internetowych.

Dziękuję za wspólnotą modlitwę, za złożone i przesłane ofiary na utrzymanie klasztoru i parafii oraz dary paschalne.

W tych dniach szczególnie polecam Was opiece Matki Bożej Podgórskiej, św. Józefa i patronów naszej parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

 1. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.