Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10 WRZEŚNIA 2017 R.

 

Dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na rzecz poszkodowanych przez burze i nawałnice, które w sierpniu nawiedziły zwłaszcza północną część naszej ojczyzny.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Polsce Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Pamiętajmy w modlitwie o uczących się oraz o tych, którzy nauczają i wychowują.
 2. We wtorek 12 września obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Tradycyjnie zachęcamy do przynoszenia kwiatów, które możemy składać przed ołtarzem Matki Bożej z okazji Jej imienin. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 3. Również we wtorek 12 września po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas III mających przystąpić do I Komunii św.
 4. W środę 13 września – dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej z procesją na placu św. Franciszka po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach świętych – możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego.
 6. W sobotę 16 września, o godz. 10.00, zapraszamy wszystkie chętne dzieci na spotkanie Scholii parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę 17 września przypada trzecia niedziela miesiąca, zatem zapraszamy o godz. 16.00 na spotkanie Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 8. W naszej świątyni niemal codziennie odprawiamy nabożeństwa o godz. 18.00, na które zapraszamy:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy, a w tym tygodniu z racji wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny;
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
 • w czwartek – na nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – na Drogę Krzyżową;
 • w sobotę – na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, a w pierwsze soboty każdego miesiąca na Nieszpory Maryjne;
 • w niedzielę – na nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 1. Wciąż można zapisywać się na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w dniach od 29 września do 1 października 2017 r. Jest to okazja dla małżonków, by we dwoje odnowić w sobie łaskę sakramentu małżeństwa i razem z innymi małżeństwami zgłębić duchowość małżeńską. Więcej informacji na plakatach.
 2. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł oraz płyta z piosenkami nagranymi przez zespół pielgrzymkowy z okazji jubileuszu 35-lecia naszej prowincjalnej pielgrzymki z Brodnicy na Jasną Górę.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • we wtorek 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi („imieniny Maryi”)
 • w środę 13 września – wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • w czwartek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • w piątek 15 września – wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny, Bolesnej
 • w sobotę 16 września – wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności:

Śp. Julianna Wątrowska z ul. 63 Pułku Piechoty, – Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę. W rozpoczynającym się tygodniu niech towarzyszy Wam opieka Niepokalanej Królowej Rodzin i Boże błogosławieństwo.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.