Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny
i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona dzisiaj o 9:30 i jutro 11 listopada o 8:00.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, 10 listopada:
 • Gościmy w naszej parafii Roberta Kościuszkomęża, ojca i powieściopisarza. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe m.in.: "Wojownik Trzech Światów", "Klejnot Aswerusa" oraz grę planszową "Królestwo". Pozycje te będzie można nabyć wraz z dedykacją autora;
  • o 9:30 Msza św. w języku łacińskim za Ojczyznę, ze śpiewem Chóru parafialnego Regina Familiae;
  • o 11:00 Msza św. w intencji wspólnoty Domowego Kościoła;
  • po Mszy o 11:00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich;
  • na Mszy św. o 13:00 udzielimy sakramentu Chrztu św.

 

 1. Do końca listopada przyjmujemy wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00. Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Od wtorku przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

 

 1. W środę, 13 listopada o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W czwartek, 14 listopada o 17:00 spotkanie parafialnego zespołu Caritas, a następnie Msza św. w intencji posługujących
  i korzystających z jadłodajni dla ubogich.

 

 1. W piątek, 15 listopada:
  • o 8:00 Msza św. w intencji brata Jeremiasza z okazji wspomnienia św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych;
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 17 listopada o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie we Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym.

 

 1. W poniedziałek, 18 listopada zapraszamy na spotkanie z panem Bogdanem Mikołajczewskim, terapeutą uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, seks, zakupy, Internet i in.), współuzależnieni, zaburzeń emocjonalnych, lękowych, obsesyjno–kompulsywnych, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, problemów wychowawczych, samookaleczenia, prowadzącym także konsultacje i porady terapeutyczne. Z porad można korzystać bezpłatnie w klasztorze, w godzinach od 13:30 do 15:30. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, jeśli są wśród nas osoby, które przeżywają tego rodzaju problemy.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • we wtorek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata ,biskupa i męczennika;
  • w środę 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski;
  • w czwartek 14 listopada – wspomnienie świętych męczenników franciszkańskich Mikołaj Tavelićia i Towarzyszy;
  • w piątek, 15. listopada – wspomnienie św. Dydaka z Alcali.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o różnych obliczach patriotyzmu zarówno w dziejach narodu, jak i w czasach współczesnych.

 

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach. Serdecznie dziękuję wszystkim za regularne opłaty cmentarne.

 

 1. W dniach 29. kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Elwira Wiśniewska z ul. Okólnej oraz śp. Marian Skrzypnik z ul. Poznańskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary w ramach kolekty remontowej.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM
proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.