Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
29.09.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

 

 1. W poniedziałek, 30. września:
  • o 17:00 spotkanie Żywego Różańca. Wszystkie chętne osoby, które chciałyby należeć do tej współtony, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca, serdecznie zapraszam;
  • o 18:00 próba chóru parafialnego Regina Familae. Zapraszam chętne osoby, które może już wcześniej śpiewały w chórze, albo chciałyby w nim śpiewać. Próby odbywają się w poniedziałki w budynku FLO.

 

 1. We wtorek, rozpoczynamy różnicowy miesiąc październik, który w tym roku w Kościele jest obchodzony jako nadzwyczajny miesiąc misyjny. Różaniec św. będziemy odmawiać w dni powszednie o 7:30, 17:00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży oraz o 18:00; w niedzielę o 6:00 i 18:00.
 2. W środę, 2. października:
  • o 8:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii;
  • o 18:00 nabożeństwo, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin;
  • o 19:00 spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca – 3. października:
 • na Mszy św. o 18:30 modlić będziemy się w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów, lektorów i ich rodziny;
 • po wieczornej Mszy św. nabożeństwo przejścia Transitus – upamiętniające śmierć św. Franciszka z Asyżu;
 • o 19:00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Magnificat.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca – października UROCZYSTOŚĆ ŚW. OJCA NASZEGO FRANCISZKA Z ASYŻU
  ZAŁOŻYCIELA TRZECH ZAKONÓW:
 • od 9:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.;
 • o 17:00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa dla dzieci i młodzieży szkolnej. Szczególnie zapraszam wszystkie dzieci z klas IV, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. i uczestniczą w Eucharystii przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca;
 • o 18:00 godzinki ku czci św. Franciszka z Asyżu;
 • o 18:30 Msza św. odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi kapelan honorowy Jego Świątobliwości ks. Krzysztof Lewandowski, który jest proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia
  w Toruniu na Sawkach oraz dziekanem naszego dekanatu.

Spowiedź św. w tym dniu pół godziny przede liturgią oraz od 16:00 do 17:00.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca – 5. października:
 • o 10:00 spotkanej dla ministrantów i lektorów oraz dla chętnych chłopaków, którzy chcą służyć przy ołtarzu;
 • na wieczornej Eucharystii o 18:30 będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin, a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi;
 • serdecznie zapraszam i zachęcam, aby podczas wieczornej Eucharystii małżeństwa, które w październiku obchodzą jubileusz zawarcia sakramentu, odnowiły swoją przysięgę małżeńską.
 • o 18:30 Msza św. w intencji róży różańcowej św. Faustyn.

 

 

 1. W niedzielę, 6. października,
  • w pierwszą niedzielę miesiąca kolekta remontowa będzie przeznaczona na położenie chodnika na cmentarzu;
  • na Mszy św. o 11:00 obędzie się obrzęd przyjęcia do grona ministrantów;
  • o 18:00 spotkanie dla scholii młodzieżowej. Zapraszam chętne dziewczyny i chłopaków, który chcieliby poprzez śpiew uświetniać liturgię Mszy św.

 

 1. Za tydzień w poniedziałek października zapraszamy na spotkanie z panem Bogdanem Mikołajczewskim, terapeutą uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, seks, zakupy, Internet i in.), współuzależnieni, zaburzeń emocjonalnych, lękowych, obsesyjno–kompulsywnych, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, problemów wychowawczych, samookaleczenia, prowadzącym także konsultacje i porady terapeutyczne.

Z porad można korzystać bezpłatnie w klasztorze, w godzinach od 13:30 do 15:30. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, jeśli są wśród nas osoby, które przeżywają tego rodzaju problemy.

 

 1. Serdecznie zapraszam chętne osoby do posługi w ramach Parafialnego Zespołu Caritas przy wydawaniu posiłków dla ubogich
  i bezdomnych w wybrany dzień tygodnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12 do 13.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 30. września – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • we wtorek, 1. października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę, 2. października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • w piątek, 4. października – UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, DIAKONA I ZAŁOŻYCIELA TRZECH ZAKONÓW;
  • w sobotę, 5. października – święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o powrotach Polaków przesiedlonych przed laty na Wschód, o Aniołach Stróżach, o świętych kobietach, które są patronkami Europy, a w dodatku toruńskim wywiad z s. Julianną Kępską, przełożoną miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zachęcam do lektury.

Nabyć można także franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok (5 zł). Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

 

 1. W dniach 18-20. października w naszym klasztorze w Pakości organizujemy rekolekcje o św. Franciszku. Bliższe informacje na franciszkaniewtoruniu.net i www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/

 

 1. Zapraszam do składania wypominek za zmarłych, które są szczególnym wyrazem naszej miłości i pamięci. Za zmarłych
  z wypominek jednorazowych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada na nabożeństwie o 18:00 odczytując imiona zmarłych, a następnie o 18:30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00.

Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypominki można składać w zakrystii, w biurze parafialnym oraz 1 listopada przed południem na naszych parafialnych cmentarzach.

 

Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM
proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.