Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 3 WRZEŚNIA 2017 R.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary do puszek na rzecz parafii na wschodzie Ukrainy, w których posługuje o. Romuald Zagórski OFM.

Odpowiadając na apel Biskupa Toruńskiego, dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez burze i nawałnice, które nawiedziły nasz kraj w sierpniu. Za otwartość serc i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dołóżmy wszelkich starań, by od samego początku uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było pełne świadomego zaangażowania. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. wypraszających dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na czas zdobywania wiedzy i kształtowania duch, które będą sprawowane w naszej świątyni:
 • Dzisiaj w niedzielę 3 września o godz. 20:00 – Msza św. dziękczynna za egzaminy maturalne oraz z prośbą o potrzebne łaski na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego z możliwością uczczenia relikwii św. Józefa z Kupertynu, patrona egzaminowanych. Szczególnie zapraszamy uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.
 • Jutro w poniedziałek 4 września o godz. 9:45 – Msza św. z okazji inauguracji roku szkolnego 2017/18 dla społeczności Szkół Franciszkańskich.
 • Również w poniedziałek 4 września o godz. 17:00 – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Zespołu Szkół nr 15. Podczas tej Eucharystii nastąpi poświęcenie plecaków, książek i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. Serdecznie zapraszamy.
 1. Od jutra po wakacyjnej przerwie wznawiamy wydawanie posiłków dla ubogich. Za wszelkie ofiary składane z tego tytułu bardzo dziękujemy.
 2. W poniedziałek 4 września zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii na spotkanie do sali klasztornej o godz. 17.00.
 3. W czwartek 7 września o godz. 17.00 – spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a następnie o 18.30 Msza św. w intencji wszystkich członków. Zapraszamy również inne chętne osoby do włączenia się w to dzieło pomocy (raz w tygodniu na 2 godziny).
 4. W tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszej Prowincji zakonnej. O godz. 18:30 Msza św. w intencji nowych powołań, ministrantów i ich rodzin. Wszystkich ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Po Mszy św. spotkanie wspólnoty charyzmatycznej Magnificat, na które zapraszamy wszystkich chętnych.

 1. W piątek 8 września od godz. 19:00 – spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw SYHAR. Zapraszamy małżonków przeżywających trudności czy kryzysy w swoich małżeństwach.
 2. Do zakrystii zapraszamy dzieci z klas III, po odbiór plansz, na które co tydzień będą naklejać obrazki

z niedzielnych mszy świętych.

 1. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III przed I Komunią św. Odbędzie się ono we wtorek 12 września po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele o godzinie 18.00:
 • we wtorek do św. Antoniego z Padwy
 • w środę do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach)
 • w pierwszy czwartek września na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
 • w piątek na Drogę Krzyżową
 • w sobotę na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, a w pierwsze soboty każdego miesiąca na Nieszpory Maryjne
 • w niedzielę na nieszpory, a o 7:40 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 1. Informujemy, że trwa wycinka drzew (suchych lub uszkodzonych przez wiatr) na nowym cmentarzu. Ponieważ drzewa musi wycinać wyspecjalizowana firma, koszt usunięcia jednego drzew, to ponad 1500 zł. Dlatego w tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy regularnie uiszczają opłaty za groby (30 zł na jedno miejsce na rok), z czego możemy pokryć koszty m.in. tego typu prac.
 1. W dniach od 29 września do 1 października 2017 r. organizujemy w naszym sanktuarium zamknięte rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi michalita ks. Roman Chyliński. Temat: Siedem zasad budowania jedności małżeńskiej. Zapraszamy małżonków do udziału i odnowienia łaski sakramentu małżeństwa oraz pogłębienia duchowości małżeńskiej. Ilość miejsc ograniczona. Bliższe informacje na plakatach.
 2. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka oraz franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Kupując taki kalendarz pomagamy misjonarzom z naszej Prowincji zakonnej posługującym w różnych częściach świata. Przed kościołem lub w zakrystii można również nabyć płytę z piosenkami nagranymi przez zespół pielgrzymkowy z okazji jubileuszu 35-lecia naszej prowincjalnej pielgrzymki z Brodnicy na Jasną Górę. Jest to równocześnie cegiełka na rzecz organizacji kolejnej pielgrzymki. Cena 17 zł.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w piątek 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w sobotę 9 września – wspomnienie obowiązkowe bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce

 

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

Śp. Ryszard Radtke z ul. Poznańskiej i śp. Alicja Jasiewicz z ul. Poznańskiej – Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Życzę Wam wszystkim dobrej, spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia pracy i nauki.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.