Ogłoszenia parafialne – 05.01.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

5.01.2020 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy zespół muzyczny Czeremszyna z Ukrainy, który będzie śpiewał na każdej Mszy św. Przed kościołem można nabyć płyty zespołu i złożyć ofiarę dla muzyków z Ukrainy.

 

 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (święto nakazane), w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy C + M + B i dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

Msze św. jak w niedzielę: 06:30,. 08:00, 09:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszym mieście Orszak Trzech Króli (początek o 12:00). W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

 1. W środę, 8 stycznia o 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej.
 2. W piątek, 10 stycznia o 8:00 Msza św. w intencji Czystość świątyni.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego proszę o przyniesienie na liturgię swoich świec od sakramentu chrztu św.
 4. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda (od poniedziałku do piątku od 16:00, w soboty
  i niedziele od 14:30).
  . Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na stronie http://franciszkaniewtoruniu.net/ i na https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/.

Za składane przy tej okazji ofiary chciałbym zrealizować dwa projekty: wymienić małe ławki w kościele (stojące pod ścianami) wg projektu konserwatora zabytków (20 sztuk dwuosobowych, koszt jednej to ok. 1100 zł). Trwa również przygotowanie projektu ogrzewania w kościele, które chciałbym zrealizować w tym sezonie. Za Waszą ofiarność już dziś dziękuję.

Bardzo dziękuję za składane już tym tytułem ofiary i tym rodzinom, które zadeklarowały, że ufundują poszczególne ławki.

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!
 2. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 3. 11 stycznia 2020 r. w parafii św. Józefa u oo. Redemptorystów odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu PECTUS. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Bilety można nabyć w zakrystii lub biurze parafialnym.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o polskich misjonarzy, których obecnie na misjach posługuje 1903, a także o klauzurowym Zgromadzeniu Służebnic Ducha Świętego, które nieustannie modlą się za misje.
 5. W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii: śp. Klaudyna Koch z ul. Ludwika Idzikowskiego oraz śp. Eleonora Wawrzyniak
  z ul. Poznańskiej.
  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Dziękuję za dzisiejsze ofiary w ramach kolety na cele remontowe i inwestycyjne kościoła: nowe ławki do kościoła i ogrzewanie.

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.