Ogłoszenia parafialne – 02.02.2020 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA 02.02.2020 R.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W poniedziałek, 3 lutego imieniny obchodzi o. Błażej Sekula. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszam o 18:30.

 

 1. W środę, 5 lutego:
  • o 8:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego;
  • 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej;
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty trudnych małżeństw SYCHAR;
  • o 19:30 Krąg Biblijny, który poprowadzi o. Justyn Berus.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 lutego na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów, lektorów, akolitów i ich rodzin.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszam chętne osoby, młodszych
i starszych do wspólnego uwielbiania Boga poprzez modlitwę, rozważanie Pisma Świętego i śpiew.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca, 7 lutego:
  • od 9:00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi;
  • na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za zmarłych braci, rodziców, krewnych, przyjaciół, dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
  • po wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św.
  • po wieczornej Mszy św. spotkane lektorów starszych i akolitów.

 

 1. W sobotę 8 lutego o 11:00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian z okazji Światowego Dnia Chorego, a następnie spotkanie przy kawie z zespołem Podgórski Walczyk.

 

 1. W przyszłą niedzielę 9 lutego:
 • o 11:00 Msza św. intencji wspólnoty Kościoła Domowego;
 • o 13:00 Msza św. intencji ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych.

 

 1. Ponieważ w naszym województwie trwają ferie zimowe, dlatego proszę, by dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przyniosły świece na Mszę św. w niedzielę 23 lutego, a katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 20 lutego po wieczornej Mszy św.

 

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Odpowiadając na pragnienia wiernych, chcemy przy naszej parafii założyć kolejny Krąg Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa sakramentalne zapraszam do zakrystii.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. osobach konsekrowanych, które na wzór założycieli zakonów, oddali życie dla Jezusa. W dodatku toruńskich wywiad m.in. z o. Justynem Berusem, o powołaniu i o ciszy, która boli współczesny świat.

 

 1. Wspólnota czystość świątyni – od bardzo wielu lat służy w naszej parafii sprzątając kościół, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób , które dysponują wolnym czasem –w poniedziałki lub piątki przed południem – o pomoc w zadbaniu o porządek w naszej parafialnej świątyni, która jest jednocześnie diecezjalnym sanktuarium. Chętne osoby mogą zgłaszać się w zakrystii.

 

 1. Dnia 7 czerwca br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia kilkakrotnie odwiedzał naszą parafię, która stanowiła część Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W ramach przygotowań do beatyfikacji 20 lutego rozpocznie się cykl spotkań, przygotowujących nas do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. O 18:30 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. bpa Józefa Szamockiego, a następnie wygłoszone zostaną wykłady profesorów historii o obecności Kard. Wyszyńskiego na Podgórzu.

W związku z tą uroczystością, zwracam się z prośbą do Parafian, którzy może w swoich rodzinnych zbiorach posiadają fotografie z ww. pobytów Wyszyńskiego w naszej Parafii:

 1. 1 lutego 1949 –w drodze do Gniezna na objęcie archidiecezji;
 2. 1-2 lutego 1953 – wizyta duszpasterska i poświęcenie organów;
 3. 21 grudnia 1956 – konferencja adwentowa;
 4. 12-14 września 1969 – wizytacja parafii.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek, 3 lutego – św. Błażeja, biskupa;
 • w środę, 5 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
 • w czwartek, 6 lutego – świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy;
 • w piątek, 7 lutego – św. Kolety z Corbie, klaryski, dziewicy.

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
 • w piątek – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej;
 • w niedzielę – różaniec święty

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Renata Szydłowska z ul. Akacjowej, śp. Hanna Karulak z ul. Okólnej, oraz
  śp. Grzegorz Galus z ul. Galona.
  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Dziękuję za wspólnotą modlitwę i za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej. Dziękuję rodzinom, które zechciały ufundować ławki do kościoła. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzę dobrego czasu odpoczynku podczas ferii zimowych. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.