Ogłoszenia Duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła 29.05. - 05.06.2016r.

Dzisiaj  (29.05.) – o 18.00 nabożeństwo majowe.
W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna na placu św. Franciszka, codziennie po Mszy św. o 18.30.    Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału.   

W poniedziałek  (30.05.) – o 17.00 spotkanie formacyjne dla  Żywego Różańca.          

We wtorek  (31.05.) - święto Nawiedzenia NMP.
O 18.00 ostatnie nabożeństwo majowe.

W czerwcu zapraszamy codziennie, oprócz środy, na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.   

W środę (01.06.) o 8.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, które można składać w zakrystii.
O 18.00 Nowenna i o 18.30 Msza św. z w intencjach zbiorowych do MB Podgórskiej oraz w intencji Małżeństw i Rodzin.
Z okazji Dnia Dziecka w czasie Mszy św. o 18.30 zawierzenie dzieci MB Podgórskiej. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci i rodziców.

W pierwszy czwartek (02.06.) – o 18.00 Nieszpory z naszą Wspólnotą zakonną oraz nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
O 18.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich Rodziny.
Po zakończeniu procesji eucharystycznej tradycyjne poświęcenie wianków.
Z okazji Roku Miłosierdzia o 19.15 nabożeństwo pokutne z okazją do Spowiedzi św.

W  pierwszy piątek (03.06.) - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Pierwszy Piątek Miesiąca.
Msze św. o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu nie obowiązuje post.
Przed południem odwiedziny Chorych z Komunią św.
Po Mszy św. o 18.30 tradycyjna procesja eucharystyczna na placu św. Franciszka.
Przed każdą Mszą św. okazja do Spowiedzi św.
O 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
W tym dniu gościć będziemy naszego franciszkańskiego neoprezbitera - o. Bartłomieja, który po Mszach św. będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

W pierwszą sobotę (04.06.) – rozpoczynamy Nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o 8.00.

O 18.30 Msza św. w Kaplicy Maryjnej za żyjących i zmarłych czcicieli MB Podgórskiej, Dobrodziejów naszego Sanktuarium, Żywego Różańca oraz Małżonków odnawiających swoje Śluby Małżeńskie.
Małżonków prosimy o złożenie formularza do odnowienia ślubów w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub przez stronę internetową - do czwartku 2 czerwca.
Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Małżonków odnawiających Śluby Małżeńskie oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.
Mszy św. o 18.30 będzie przewodniczył Ks. kan. Adam Ceynowa – kustosz Sanktuarium MB Bolesnej w Chełmnie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

W przyszłą niedzielę  (05.06.) – kolekta remontowa na renowację tabernakulum i tronu na wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium oraz na przygotowanie uroczystości Rocznicy Koronacji Obrazu MB Podgórskiej w sobotę 20 sierpnia.
Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
O 8.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk

W przyszłą niedzielę Żywy Różaniec Rodziców zaprasza dzieci do naszej szkoły o 16.00 na film pt. „Mustang z dzikiej Doliny”. Bilety w cenie 5 zł. do nabycia przed seansem.

Z naszej Parafii organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych do Lednicy. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o godz. 7.00. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W niedzielę 19 czerwca odbędzie XIX Franciszkański Festyn Charytatywny. Prosimy Parafian, Dobrodziejów i Sponsorów o pomoc w jego organizacji. Prosimy o dary i fanty do loterii, które można składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. W zakrystii mogą zgłaszać się osoby które upieką ciasta. Więcej informacji znajduje się w przygotowanych pismach przy wyjściu
z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
Trwa nabór uczniów do naszych franciszkańskich szkół: liceum i technikum. Więcej informacji w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Bliższe informacje w kancelarii lub przy furcie klasztornej

Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom każdego dnia obficie błogosławi, a Niepokalana Królowa Rodzin otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy   Franciszkanie z Torunia – Podgórza

Komentowanie jest niedostępne.