OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 R.

 

 

 1. Dzisiaj w niedzielę obchodzony jest DZIEŃ RODZIN W PARAFIACH DIECEZJI TORUŃSKEIJ; o 13:00 zapraszam rodziny na uroczystą Mszę św., a następnie na spotkanie rekreacyjne na placu przed kościołem.

 

 1. W środę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – odpust w naszej parafii. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Składane ofiary będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Ten uroczysty dzień dla naszej wspólnoty parafialnej przeżyjmy szczególnie na liturgii w środę o 18:30. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Dymitr Leszko, proboszcz parafii greckokatolickiej w Toruniu. Bardzo proszę o uczestnictwo w liturgii ministrantów, lektorów i akolitów. Proszę, aby niesione były chorągwie, a w procesji na wejście przedstawiciele wspólnot wnieśli relikwie swoich patronów.

Do wspólnej modlitwy serdecznie zaprasza wszystkich drogich Parafian i naszych Przyjaciół i Darczyńców.

 

 1. W piątek rozpoczynamy lipiec, w którym na nabożeństwie o 18:00 oddawać będziemy cześć Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek, 27 czerwca – uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji toruńskiej;
  • we wtorek 28 czerwca – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • w środę 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

 1. W nowym numerze tygodnika Niedziela in. o kulcie Serca Maryi; o owocach kończącego się roku rodziny mówi bp Wiesław Śmigiel, oraz dlaczego tak ważne jest pragnienie Boga? Dla dzieci lipcowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury.

 

 1. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego – to katolicka szkoła średnia, która nie tylko świetnie przygotuje młodzież do matury, ale nade wszystko wprowadzi młodych ludzi w świat wartość, które stworzyły naszą europejską cywilizację, wartości które swoje źródło mają w Ewangelii. Młodzież ciekawą ludzi i świata serdecznie zapraszamy.

 

 1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia 2022 r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszam

Wszystkim bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Rozpoczynającym wakacje dzieciom, młodzieży, nauczycielom, odpoczywającym na urlopach życzę błogosławionego od Boga czasu; bezpiecznego i bogatego we wspaniałe przeżycia.

 

 o. Jozue Misiak OFM proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.