OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12.06.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022 R.

 

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dzisiaj o 16:00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, a następnie spotkanie w klasztorze.
 2. W poniedziałek 13 czerwca:
  • o 19:00 w auli FLO spotkanie z o. prof. dr hab. Adamem Sikorą OFM, autorem książki opisującej wyspę PATMOS, na której powstała Apokalipsa św. Jana;
  • po wieczornej Mszy św. procesja fatimska.
 3. We wtorek 14 czerwca:
  • o 17:00 próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w Boże Ciało;
  • po wieczornej Mszy św. KRĄG BIBLIJNY.
 4. W środę 15 czerwca:
  • wieczorna Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej;
  • na Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem bł. Jolenty w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa i przygotowujących się do adopcji dziecka.
 5. W czwartek 16 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Chcemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i cierpiącej Ukrainy. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, po zakończonej procesji ok. 12:00 (zamiast o 13:00) o 18:30 oraz o 20:00.

Po Mszy św. o 9:30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii: Poznańską, Gen. Józefa Hallera, Jasną, 63 Pułku Piechoty, Wilhelminy Iwanowskiej oraz Marii i Jana Prűfferów.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Proszę, aby w procesji przed Najświętszym Sakramentem szła liturgiczna służba ołtarza, poczty sztandarowe, dziewczynki – w każdym wieku, sypiące kwiaty; wszystkie dzieci pierwszokomunijne; proszę, aby panowie nieśli baldachim. Na ten uroczysty dzień proszę o tradycyjne udekorowanie okien naszych domów, wywieszenie flag, o liczny udział w procesji parafian w postawie skupienia i pobożności. Boże Ciało jest świętem nakazanym.

O przygotowanie czterech ołtarzy proszę kolejno:

 1. Młodzież Franciszkańskiego Ruch Apostolskiego, Ministrantów i Lektorów (na ul. Jasnej);
 2. Domowy Kościół (przy skrzyżowaniu ul. 63 Pułku Piechoty i ul. Iwanowskiej);
 3. Wspólnotę Żywego Różańca (na ul. Prűfferów koło boiska);
 4. Franciszkański Zakon Świeckich (przed zakrystią).

W oktawie Bożego Ciała zapraszam na procesje po wieczornej Mszy św. (w sobotę przed Mszą św. wieczorną), a w niedzielę o 11:00. Do kosza koła zakrystii można przynosić kwiaty, które dziewczynki będą sypały przed Najświętszym Sakramentem w Boże Ciało i podczas oktawy.

 1. W sobotę 18 czerwca:
  • kolejny już raz w naszym mieście zostanie przeprowadzona akcja PORZĄDKI Z MPO. Od 13:00 do 14:00 na parkingu koło kościoła będzie podstawiony kontener na odpady wielkogabarytowe (stare dywany, kołdry, meble, rowery itp.) oraz opady niebezpieczne (sprzęt elektryczny i elektroniczny, leki, chemikalia, akumulatory, baterie itp.). Zachęcam do skorzystania z tej możliwości uporządkowania naszych gospodarstw domowych
  • o 19:30 kolejny koncert w ramach Podgórskich Wieczorów Muzycznych. Koncert kameralny – muzyka klasyków wiedeńskich oraz epoki romantyzmu w wykonaniu Kwartetu smyczkowego: Raffa Quartet, który powstał w 2013 r. by połączyć doświadczenia młodych muzyków z różnych środowisk artystycznych, związanych z Toruniem i Bydgoszczą oraz stworzyć możliwości rozwoju na gruncie muzyki kameralnej.

Muzycy skupieni są wokół Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz bydgoskiej Orkiestry Opera Nova. Artyści w swoim repertuarze sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku jak i współczesne kompozycje, nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. Tworzą zespół będący fuzją pasji z energią, które dają wysublimowaną jakość.

 1. W przyszłą niedzielę19 czerwca o 11:00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych Rodziców, a o 16:00 spotkanie w klasztorze.
 2. W dniach 25-26 czerwca w naszym klasztorze organizowane są warsztaty dla małżeństw KANA. Szczegóły na plakacie i na stronie Przymierza Miłosierdzia. Zapraszamy.
 3. W niedzielę 26 czerwca obchodzony jest DZIEŃ RODZIN W PARAFIACH DIECEZJI TORUŃSKEIJ. Z tej okazji o 13:00 zapraszam rodziny na uroczystą Mszę św., a następnie na spotkanie rekreacyjne na placu przed kościołem. Proszę o pomoc w zorganizowaniu naszej Podgórskiej Kany: Parafialną Radę Duszpasterską, Rodziny domowego Kościoła i Róż Różańcowych Rodziców, Parafialny Zespół Caritas i Żywy Różanie oraz wszystkie chętne osoby o upieczenie ciasta. Na spotkanie organizacyjne zapraszam w sobotę 25 czerwca o 11:00.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 13 czerwca – święto św. Antoniego z Padwy, franciszkanina i doktora Kościoła;
  • we wtorek 14 czerwca – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w środę 15 czerwca – bł. Jolenty, klaryski;
  • w czwartek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;;
  • w piątek 17 czerwca – św. brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.
 5. W nowym numerze tygodnika Niedziela m.in. o Trójjedynym Bogu, w którego wierzymy; o ministrantach: jaski jest współczesny ministrant, na czym polega fenomen służby przy ołtarzu. Zachęcam do lektury.

W zakrystii można nabyć różaniec – pamiątkę beatyfikacji bł. Paulin Jaricot za 30 zł.

 1. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego – to katolicka szkoła średnia, która nie tylko świetnie przygotuje młodzież do matury, ale nade wszystko wprowadzi młodych ludzi w świat wartość, które stworzyły naszą europejską cywilizację, wartości które swoje źródło mają w Ewangelii. Młodzież ciekawą ludzi i świata serdecznie zapraszamy.
 2. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia 2022 r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszam
 3. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Alma Topolińska z ul. Poznańskiej. Dobry Jezus, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Wszystkim bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

o. Jozue Misiak OFM proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.