OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 08.05.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022 R.

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 

 1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

 

 1. We wtorek 10 maja:
  • imieniny obchodzi o. Izydor Schmitchen. Zapraszam na Mszę św. w intencji Solenizanta o 18:30.
  • o 17:00 spotkanie Domowego Kościoła – krąg 3;
  • po wieczornej Mszy św. KRĄG BIBLINY.

 

 

 1. W środę 11 maja o18:30:
  • Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej oraz w intencji małżeństw i rodzin;
  • w drugą środa miesiąca na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za wstawiennictwem bł. Elżbiety Canorii Mory w intencji małżeństw przeżywających kryzys i zagrożonych rozpadem. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw SYCHAR;
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa kobiet.

 

 

 1. W czwartek 12 maja, po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym.

 

 

 1. W piątek 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie ulicami naszej parafii po Mszy Świętej o 18:30. Serdeczni zapraszam do licznego udziału wszystkich parafin i gości. Zabierzmy ze sobą świece.

 

 

 

 1. W sobotę 14 maja na Mszach św. o 10:00 i 12:00 dzieci przystąpią do I Komunii św.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę 15 maja:
  • o 11:00 Msza św. w intencji rodziców z Róż Różańcowych Rodziców, a o 16:00 spotkanie w klasztorze.
  • o 13:00 Msza św. z okazji jubileuszu 25. rocznicy święceń kapłańskich o. Franciszka Chodkowskiego;
  • o 16:00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych, a następnie spotkanie w klasztorze.

 

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 9 maja – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • w czwartek 12 maja – św. Leopolda Mandića z Hercegovni, franciszkanina;
  • w piątek 13 maja – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
  • w sobotę 14 maja – święto św. Macieja Apostoła.

 

 

 1. W nowym numerze tygodnika Niedziela in. o tym czy wiara ratuje przed strachem, o pierwszej spowiedzi dzieci oraz o perfidii szatana. W nowym numerze czasopisma Posłanie m.in. o. wdzięczności i przesłaniu Maryi z Akity. Zachęcam do lektury.

 

 

 1. Rozpoczął się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego – to katolicka szkoła średnia, która nie tylko świetnie przygotuje młodzież do matury, ale nade wszystko wprowadzi młodych ludzi w świat wartość, które stworzyły naszą europejską cywilizację, wartości które swoje źródło mają w Ewangelii. Młodzież ciekawą ludzi i świata serdecznie zapraszamy.

 

 

 1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia 2022 organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszam.

 

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Waldemar Zdrojewski z ul. Drzymały oraz śp. Zdzisława Winiarska z ul. Letniej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Wszystkim dziękuje za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzę miłej niedzieli, dobrego wypoczynku i serdecznych spotkań z tymi, których kochacie. o. Jozue Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.