Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
31.03.2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

 

Miło nam poinformować, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. hab. Tymona Chmieleckiego, kapłana naszej diecezji, posługującego w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, nuncjuszem apostolskim w Gwinei i Mali, wynosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa tytularnego Tre Taverne. Święcenia biskupie ks. prał. Tymona Chmieleckiego odbędą się 13 maja w Bazylice Watykańskiej. Głównym konsekratorem będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Arcybiskupa Nominata polecamy Bożej Opatrzności.

 

 1. Dzisiaj o 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W poniedziałek 1 kwietnia o 17:00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

 

 1. Od środy do piątku tj. 3-5 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15. Uczniowie będą podzieleni na trzy grupy wiekowe, a nauki rekolekcyjne będą głoszone w szkole przez wspólnotę Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz w kościele przez kapłanów. W piątek uczniowie będą uczestniczyć w Mszy św.

 

W środę:

 • o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej oraz w intencji małżeństw i rodzin
 • o 19:00 spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar.

 

 1. W czwartek 4 kwietnia – I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne: o 18:00 podczas nieszporów i nabożeństwa do św. Franciszka z Asyżu, a o 18:30 Msza św. w tej intencji oraz za ministrantów, lektorów i ich rodziny.

 

 1. W piątek 5 kwietnia – I piątek miesiąca:
 • ponieważ odbywać się będą rekolekcje szkolne – nie będzie w tym dniu odwiedziny chorych. Z komunią św. udamy się do chorych w piątek 12 kwietnia od 9:00
 • Msze św. z komunią św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30
 • na Mszę św. o godz. 17:00 szczególnie zapraszam dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Po Eucharystii odbędzie się Droga Krzyżowa, którą poprowadzą uczniowie klas III
 • o 18:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca
 • o 19:00 spotkanie młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Serdecznie zapraszamy chętnych od
  7 klasy szkoły podstawowej.

 

 1. W sobotę 6 kwietnia – I sobota miesiąca:
  • 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów
  • wraz z młodzieżą z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego przeprowadzimy zbiórkę żywności w sklepie Lidl,
   z której przygotujemy paczki świąteczne dla chorych i biednych parafian. Za okazane serce już dziś bardzo dziękuję.
  • na wieczornej Eucharystii o 18:30 będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin, a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi wspólnota Parafialnego Zespołu Caritas
  • MPO Toruń organizuje akcję „Wiosenne porządki”, która polega na umieszczeniu mobilnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w ramach którego zbierane będą odpady wielkogabarytowe oraz niebezpieczne. Takie kontenery staną także na naszej posesji, na placu przed Liceum 6 kwietnia od 11:30 do 13:00. Zachęcam do skorzystania z takiej możliwości posprzątania garażu czy piwnicy.

 

 1. W sobotę 6 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi o. Eliot Marecki OFM. Już dziś serdecznie zapraszam i zachęcam, by zarezerwować ten czas na spotkanie z żywym Słowem Pana Boga.

Od czwartku 28 marca trwamy na nowennie do Ducha Świętego o Bożę owoce tych duchowych ćwiczeń oraz
w intencji o. Eliota. Zachęcam, aby w tej intencji w dowolny dzień nowenny podjąć post.

Plan rekolekcji na banerach przed kościołem oraz w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o Papieskim proroctwie Gałczyńskiego
  przywoływanym w związku z 14. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, a także List polskich misjonarzy z Kazachstanu –Ziemi bólu i nadziei. Zachęcam do lektury.

 

 1. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
 • w piątek – Droga Krzyżowa
 • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej
 • w niedzielę – Gorzkie Żale

 

 1. Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum! Trwa się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Przygotowaliśmy ofertę kształcenia na trzech profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym.

Przyjazna atmosfera szczerości i zaufania, w bardzo nowoczesnym budynku, ze świetnym wyposażeniem pozwoli Wam rozwijać swoje pasje, talenty i dobrze przygotować się do matury.

Szkole pomaga Fundacja Hodos, która udziale stypendia edukacyjne. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00.

 

 1. Serdecznie polecamy, by obejrzeć w kinie najnowszy film Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie” opowiadający niesamowitą historię objawień, które miała s. Faustyna Kowalska, a potem przybliża początek i rozwój kultu Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii śp. Jan Czerwiński z ul. Nieszawskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech przez Boże miłosierdzie odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.