Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

– 5 LISTOPADA 2017 R.

 1. Dziękuję za liczny udział w Uroczystości Wszystkich Świętych zarówno w kościele, jak i na cmentarzach. Dziękuję za zamawiane Msze św. i złożone wypominki za zmarłych.
  Dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach kolekty remontowej przeznaczonej na zainstalowanie w kościele systemu przeciwpożarowego.
 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 2. Do czwartku 9 listopada zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18:00, a następnie na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zachęcamy także do składania wypominek rocznych, które wyczytujemy w każdą niedzielę przede Mszą o godz. 9:30.

W piątek o godz. 18:00 Droga Krzyżowa, a w sobotę o 18:00 nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 1. W piątek 10 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw SYCHAR. Jest to wspólnota dla osób przeżywających trudności i kryzysy w swoich małżeństwach.
 2. W sobotę 11 listopada przypada narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego odzyskiwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj. Wciąż musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
 3. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć misjonarza z Ukrainy – o. Idziego Mrozka, franciszkanina – który na wszystkich Mszach św. wygłosi kazania, a przed kościołem będzie zbierał ofiary na prowadzone przez siebie dzieła. Za każdy dar serca z góry dziękujemy.
 4. 25 listopada organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Wszystkich, którzy pragną nawiedzić to maryjne sanktuarium prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt: 35 zł.
 5. Wszystkim pragnę wyrazić szczere podziękowania za modlitwę w intencji o. Błażeja Sekuli, za zamówione Msze św. i wszelkie przejawy życzliwości i troski o stan jego zdrowia. W ubiegłym tygodniu ojciec został wypisany ze szpitala i przebywa na rekonwalescencji.
 6. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz franciszkańskie kalendarze misyjne.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w środę 8 listopada – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera, franciszkańskiego teologa i filozofa, zwanego Doktorem subtelnym;
 • w czwartek 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata.
 • w piątek 10 listopada – wspomnienie obowiązkowe św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • w sobotę 11 listopada – wspomnienie obowiązkowe św. Marcina z Tours, biskupa.

 

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności:
Śp. Małgorzata Barbara Żurawska z ul. Wyrzyskiej – Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniem błogosławionego tygodnia

 

 

 1. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.