Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29.12.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

 

 1. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o 15:00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie obchodząc 53. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00. Nie będzie Mszy św. o 6:30.

Przypominam, że Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest świętem nakazanym.

O 08:00 Msza św. za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii.

O 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej.

 

 1. W czwartek 2 stycznia o 18:30 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za ministrantów, lektorów i ich rodziny.

 

 1. W piątek 3 stycznia od 9:00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi.

 

 1. W sobotę 4 stycznia – w pierwszą sobotę miesiąca na wieczornej Eucharystii będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Za tydzień, 5 stycznia pierwsza niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne kościoła: nowe ławki do kościoła i ogrzewanie. Za zrozumienie i ofiarność już dziś serdecznie dziękujemy.

W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii zespół muzyczny Czeremszyna z Ukrainy, który będzie śpiewał na każdej Mszy św. Można będzie nabyć płyty zespołu i złożyć ofiarę dla muzyków z Ukrainy. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Od 2 stycznia 2020 r. w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą (od poniedziałku do piątku od 16:00, w soboty i niedziele od 14:30). Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy
  o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

Za składane przy tej okazji ofiary chciałbym zrealizować dwa projekty: wymienić małe ławki w kościele (stojące pod ścianami) wg projektu konserwatora zabytków (20 sztuk dwuosobowych, koszt jednej to ok. 1100 zł). Trwa również przygotowanie projektu ogrzewania w kościele, które chciałbym zrealizować w tym sezonie. Za Waszą ofiarność już dziś dziękuję.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na stronie http://franciszkaniewtoruniu.net/ i na https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/.

Bardzo dziękuję za składane już tym tytułem ofiary i tym rodzinom, które zadeklarowały, że ufundują poszczególne ławki.

 

 

 

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach. Serdecznie dziękuję wszystkim za regularne opłaty cmentarne.

 

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. 3 stycznia 2020 w Arena Toruń (przy ul. Gen. J. Bema) odbędzie się wyjątkowy KONCERT: BETLEJEM W TORUNIU, realizowany od kilku lat w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej: BETLEJEM W POLSCE. Koncert odbywa się pod patronatem Bpa Wiesława Śmigla i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisława Gądeckiego.

Bilety w cenie: 80 zł, 60 zł i 50 zł do w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu oraz na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl.

 

 1. 11 stycznia 2020 r. w parafii św. Józefa u oo. Redemptorystów odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu PECTUS. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Bilety można nabyć w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w czwartek 2 stycznia – świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  • w piątek 3 stycznia – wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus

 

 1. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Gertruda Kopczyk z ul. Poznańskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i do zobaczenia na liturgii.

 

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

 1. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.