Wprowadzenie relikwii bł. Elżbiety Canori Mory 16-05-2021

W niedzielę 16 maja 2021 r. podczas uroczystej Mszy św. zostały wprowadzone do naszego sanktuarium relikwie bł. Elżbiety Canori Mory (1774-1825), włoskiej tercjarki trynitarskiej.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Piotr Graduszewski, z Zakonu Przenajświętszej Trójcy od Wykupu Niewolników.

 

Elżbieta Canori Mora jest przykładem miłości, która przemienia ofiarę w osobę ocaloną; wzorem świętości przeżywanej pomimo wszystko; przykładem nieustannej modlitwy o nawrócenie tego, którego kochała. Jej decyzję, aby zostać z Krzysztofem, trudno naśladować, ale bezinteresowność i miłość kobiety zdecydowanie zasługują na podziw.

Módlmy się o pojednanie między małżonkami, za opuszczonych i sponiewieranych małżonków oraz za wszystkie żony i mężów, aby żyli miłością radykalną dla wzajemnego uświęcenia. Jeśli twoje małżeństwo przypomina małżeństwo Elżbiety Mory, wiedz o tym, że Bóg widzi twoją sytuację i kocha cię, w twym bólu przygarnia cię do siebie i cię uświęca, jeśli tylko mu pozwalasz. Bł. Elżbieto Canori Moro, módl się za nami!

 

Komentowanie jest niedostępne.