Odpust parafialny 29-06-2022

Uroczystość odpustowa w parafii należy do tych wydarzeń, które szczególnie jednoczą wspólnotę wspólnot w kroczeniu do nieba. Wczorajsza uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej parafii, była wielkim dziękczynieniem Miłosiernemu Stwórcy, za charyzmaty jakimi nas obdarzył.

Uroczystej sumie odpustowej o 18:30 przewodniczył ks. Dymitr Leszko, proboszcz greckokatolickiej parafii bł. Jana Ziatyka w Toruniu.

We Mszy św. uczestniczyli licznie zgromadzeni Parafianie, nasi wypróbowani Przyjaciele i Darczyńcy. W procesji na wejście wprowadzono chorągwie parafii oraz relikwie patronów wspólnot duszpasterskich: św. Ap. Piotra i Pawła, św. Franciszka z Asyżu, św. Jana Pawła II, św. Benedykta Labre, św. Pio, św. Faustyny, bł. Jolenty, bł. Elżbiety Canori Mory, bł. Małgorzaty Szewczyk i bł. Sancji Szymkowiak.

Liturgię uświetnił chór parafialny Regina Familiæ, pod kierownictwem pani Ireny Szczurko. Na organach grali pani prof. Elżbieta Szczurko i pan Adrian Drumiński.

Po Mszy św. odbyła się procesja Eucharystyczna i wspólny, radosny i uroczysty śpiew CIEBIE BOGA WYCHWALAMY.

Wszystkim moim Parafianom, Przyjaciołom i Darczyńcom życzę przychylności nieba za wstawiennictwem świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o. Jozue Misiak OFM

proboszcz

 

 

 

Komentowanie jest niedostępne.