Spotkanie Młodych Lednica 4 czerwca 2016

Drodzy Przyjaciele Lednicy!
Przed nami wyjątkowe spotkanie Młodych LEDNICA 200. Już dwudzieste, ale pierwsze bez ojca Jana Góry. Po jego przejściu do Domu Ojca zostaliśmy duszpasterzami Lednicy. Czekamy na Was! Dla Lednicy, Polski i świata to błogosławiony czas Jubileuszy:

1050-tej rocznicy Chrztu Polski przyjętego „W imię Ojca i Syna i Ducha  Świętego”.
800-lecie Zakonu Dominikanów, dzięki któremu mówimy za św. Jackiem „Poślij mnie”.
20-tego Spotkania Młodych wraz z ogłoszonym przez papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia które prowadzą nas do powiedzenia „Amen”.

Pragniemy razem z Wami kontynuować dzieło ojca Jana. Słowami, w które układają się błogosławione jubileusze „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – Poślij mnie – Amen”.

Zabierz ze sobą innych – przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę.. Nie może Ciebie zabraknąć! Przyjedź odnowić Chrzest Święty, wziąć do ręki Pismo Święte, które chciał Tobie wręczyć ojciec Jan Góra.

Wybierz Chrystusa i zawołaj: Amen. Niech tak się stanie!
Do zobaczenia 4 czerwca na Polach Lednickich!

O. Wojciech Prus OP i o. Maciej Soszyński OP
kontynuatorzy dzieł „Lednica 2000,
duszpasterze Wspólnoty Lednica 2000”

Kochani!
Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można trzymać w dłoniach. Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego „gadżetu” na „symbol” i „znak”. To inny poziom, inny sens, w końcu – inny CEL!

Co otrzymasz na tegorocznej LEDNICY?

Pismo Święte Nowego Testamentu - to fundament naszej wiary. Pragniemy, aby każdy pielgrzym wyszedł z Pól Lednickich z podręcznym egzemplarzem Pisma Świętego w kieszeni i umacniał swoją wiarę czytając treści Nowego Testamentu. Było to ostatnie marzenie śp. o. Jana Góry OP.

Drewniany Krzyżyk– do zawieszenia nad drzwiami do pokoju, z tegorocznym hasłem „AMEN” – niech przypomina o mówieniu „Amen” Jezusowi każdego dnia.

Wino z winnic małopolskich i trzy hostie – dar dla kapłanów. Ofiarowanie się Jezusowi w Najświętszej Eucharystii to najpiękniejsze co możemy uczynić. Przez te hostie zawierzymy nasze sprawy i problemy. Zawierzymy całą naszą przyszłość.

Świeca – podczas Spotkania Pola Lednickie zapłoną światłem ze świecy, poświęconej z okazji 800-lecia Zakonu Dominikanów. Sprawimy by ten ogień wiary dominikanów posłanych, by głosić Dobra Nowinę, dotarł do każdego z Was.

Co zabrać ze sobą?

Datę swojego Chrztu Świętego – 1050. Rocznica Chrztu Polski i Pola Lednickie- źródła chrzcielne Polski, stwarzają okazję, by wspomnieć swój własny sakrament chrztu.

3 zdania o Chrystusie – poszukaj cytatu z Pisma Świętego, którym podzielisz się z koleżanką/kolegą na Polach Lednickich!

Biała szata – (prześcieradło, chusta, koszulka), wszyscy nałożymy je po odnowieniu Chrztu Świętego na znak jedności życia w jednym Kościele.

Przygotuj się duchowo – naszą propozycją są kroki ku Lednicy, projekt „lekcja lednicka” i „Lednica we wspólnocie”. Najważniejsza jednak jest Twoja indywidualna więź i osobisty kontakt z Chrystusem! 

Program Spotkania

8.00 – otwarcie Pól Lednickich
12.00 – Anioł Pański i dziesiątka różańca
14.00 – słowo o. Adama Szustaka OP nt. „Entuzjazm wiary”
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.30 – „Tylko Orły”
17.00 – Oficjalne rozpoczęcie XX Spotkania Młodych LEDNICA 2000
17.25 – I CZĘŚĆ – 1050-ta rocznica Chrztu Polski „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”
19.30 – Msza Święta
21.00 – II CZĘŚĆ – 800-lecie Zakonu Dominikanów „Poślij nas”
Przesłanie Papieża Franciszka
22.30 – III CZĘŚĆ – 20-lecie Spotkań Lednickich – Przyszłość wiary w Polsce i na świecie „AMEN”
23.20 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.50 – Wybór Chrystusa
24.00 – Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Podane godziny poszczególnych punktów programu mogą się zmienić

Co przygotować?

NABOŻEŃSTWO trwa wiele godzin i odbywa się pod gołym niebem. WARTO ZABRAĆ:

  • coś do siedzenia,
  • wygodne buty,
  • ciepłą odzież (ubrać się „na cebulkę”!)
  • płaszcz przeciwdeszczowy.
  • folię NRC (mieści się w kieszeni, można go bez problemu kupić w każdej aptece, a świetnie ochroni przed słońcem, a w nocy przed przemarznięciem, może z powodzeniem zastąpić śpiwór).

PAMIĘTAJCIE również o:

  • nakryciu głowy,
  • wodzie i jedzeniu (będzie możliwość zakupu ciepłego posiłku na Polach Lednickich)
  • zabraniu przyjmowanych codziennie leków, szczególnie dotyczy to chorujących na cukrzycę, epilepsję, astmę, choroby serca czy nerek oraz osób narażonych na reakcje alergiczne (najbardziej dokuczliwe alergeny na polu to wszelkie pyłki roślin, także bardzo duża ilość kurzu)
  • przygotowaniu duchowym!

Jak co roku nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą lekarze i ratownicy medyczni. Po przybyciu na Pola Lednickie prosimy o zgłoszenie grupy w namiocie Informacji. Przypominamy również o zakazie spożywania alkoholu i wnoszenia środków odurzających. Na Polach Lednickich obowiązuje również zakaz rozbijania namiotów.

Komentowanie jest niedostępne.