Ogłoszenia parafilane

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.

 

 1. Jutro, w poniedziałek 31 grudnia zakończenie roku Pańskiego 2018. Msze św. o 8:00 i 15:00, po której odprawimy nabożeństwo dziękczynne za mijający rok. Biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; jest to uroczystość nakazana, a zarazem 52. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00. Nie będzie Mszy św. o 6:30.

 

 1. W pierwszą środę miesiąca 2 stycznia o 8:00 Msza św. za zmarłych z wypominek rocznych i jednorazowych, które można przynosić do zakrystii.

 

 1. W czwartek 3 stycznia o 18:00 nabożeństwo, a następnie Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za ministrantów, lektorów i ich rodziny.

 

 1. W piątek 4 stycznia od 9:00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi, a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W sobotę 5 stycznia – w pierwszą sobotę miesiąca, o 17:40 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Parafialny Zespół Caritas, a na wieczornej Eucharystii będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin. Po Mszy św. o 19:30

 

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU ZESPOŁU NEW DAY

 

 1. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia 2019 r. Na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net) oraz w gablocie dostępny jest szczegółowy plan. Prosimy o zapoznanie się
  z nim, sprawdzenie i poinformowanie o ewentualnych pomyłkach czy brakach. Kolęda rozpoczynać się będzie od poniedziałku do piątku od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.

Prosimy o Waszą obecność, o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej. Dzieci i młodzież – o zeszyty
z katechizacji. 27 stycznia w sobotę – wizyta duszpasterska dodatkowa: zgłoszenia telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. W niedzielę 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego; jest to uroczystość nakazana. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła, które będzie można zabrać do swoich domów. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na rzecz Centrum Formacji Misyjnej. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne kościoła i klasztoru. Za zrozumienie
  i ofiarność już dziś serdecznie dziękujemy. Przed kościołem zbiórka ofiar na misje. N
  a Mszy św. o 18:30 będzie śpiewał chór parafialny Regina Familiae
 2. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • w środę 2 stycznia – do Matki Bożej Podgórskiej
 • w czwartek 3 stycznia – o nowe powołania
 • w piątek 4 stycznia – do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę 30 grudnia – o 17:40 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w środę 2 stycznia – świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
 • w czwartek 3 stycznia – wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus
 • w niedzielę 6 stycznia – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 

 

 

Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku.

Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała
w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka.
Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty.

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.