OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021 r.

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości!

 1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 

 1. W październiku, codziennie zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 7:30 i 18:00. Dzieci spotykają się na różańcu od poniedziałku do piątku o 17:00.

 

 1. Dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, podczas Mszy św. o 15.00 ks. bp Wiesław Śmigiel otworzy diecezjalny etap przygotowań do Synodu Biskupów, zwołanego przez papieża Franciszka.

 

 1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU". Jutro o 9:00 zaprasza dzieci, które rano nie idą do szkoły byśmy razem modlili się na różańcu z dziećmi 140 krajów o pokój na świecie i za dzieci chore.

 

 1. We wtorek 19 października:
 • z racji 19. dnia miesiąca modlimy się w intencji mężczyzn. Spotkane grupy męskiej – duszpasterstwa skierowanego dla wszystkich mężczyzn odbędzie się wyjątkowo za tydzień, we wtorek 26 października;
 • po wieczornej Mszy św. krąg biblijny.

 

 1. W środę 20 października o 18:30 Msza św. w intencjach do Matki Bożej Podgórskiej.

 

 1. W czwartek 21 października:
 • po wieczornej Mszy św. spotkanie odnowy w Duchu Świętym z modlitwami uniżenia;
 • o 19:00 spotkanie Domowego Kościoła kręgu 1.

 

 1. W piątek 22 października:
  • obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • wieczorna Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców świętego Jana Pawła II;
  • w tym dniu modlimy się także za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji osób poszukujących dobrego męża i dobrą żonę;
  • po wieczornej Mszy św. spotyka się młodzież franciszkańska.

 

 1. W sobotę 23 października wieczorem Msza św. w intencji za dusze czyśćcowe, a następnie spotkanie grupy modlitewnej na cierpiących w czyśćcu.
 2. W przyszłą niedzielę 24 października:
  • o 13:00 Msza św. w intencji o nowe powołania do lokalnej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zakonu braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze;
  • o 16:00 spotkanie rodziców z Róż Różańcowych Rodziców.
 3. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe 2-10 listopada i roczne na 2022 rok.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty;
  • we wtorek 19 października – św. Piotra z Alkantary, franciszkanina;
  • w środę 20 października – św. Jana Kantego, kapłana;
  • w czwartek 21 października – bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina;
  • w piątek 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża;
  • w sobotę 23 października – św. Jana Kapistrana, franciszkanina.
 5. Spowiedź św. w naszym sanktuarium 20 minut przed Mszą św. oraz od poniedziałku do soboty od 16:00 do 17:00.
 6. 6 listopada 2021 r. rozpoczną się przy naszym sanktuarium katechezy dla narzeczonych. Zapisy w zakrystii.
 7. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Wierząc w tajemnicę świętych obcowania, w tym roku chcemy przygotować się do tej uroczystości odprawiając nowennę w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne
  z naszej parafii. Ponieważ sprawa braku powołań jest bardzo poważna, dlatego oprócz modlitwy przez dziewięć dni, chętne osoby podejmujące nowennę, w wyznaczony dzień, będą pościć o chlebie i wodzie. Wszystkich zatroskanych o sprawę powołań zachęcam do zapisywania się w zakrystii.
 8. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o tym, jak dziś mówić o Chrystusie, o ewangelizacji, o synodzie o synodalności.

W nowym numerze czasopisma POSŁAWNIE m.in. artykuł o. Błażeja o Krucjacie Eucharystycznej, o sakramencie spowiedzi i o tym co myśli o nas Bóg. Zachęcamy do lektury.

 1. W dniach 4-5 grudnia br. organizujemy dwudniową autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

 

SŁOWO BISKUPA TORUŃSKIEGO Z OKAZJI ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ SYNODU „KU KOŚCIOŁOWI SYNODALNEMU”

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia,

Kościół nieustannie wsłuchuje się w głos swoich członków oraz nasłuchuje głosu świata, by droga, którą kroczy i którą prowadzi ludzi do zbawienia stawała się drogą bezpieczną i dostępną dla każdego człowieka. Umiejętność słuchania jest nieodzownym elementem drogi wiary. Uczy nas tego sam Mistrz, nasz Pan Jezus Chrystus. Wielokrotnie zadawał swoim słuchaczom pytania i skłaniał ich do refleksji. Gdy dotarł ze swoimi uczniami pod Cezareę Filipową, prosił, by przedstawili Mu opinie na Jego temat, które usłyszeli od mieszkańców Ziemi Świętej (por. Mt 16, 13-20). Apostołowie skrupulatnie przedstawili zasłyszane opinie, nie wykluczając nawet tych najbardziej nieprawdopodobnych czy absurdalnych. Już w pierwszych latach ewangelizacyjnej misji Apostołów zwołano Sobór Jerozolimski, który po wysłuchaniu każdej ze stron podjął ważne decyzje dla rozwoju młodej wspólnoty chrześcijan (por. Dz 15, 1-35).

W takim duchu należy spojrzeć na Synod zwołany przez papieża Franciszka pod hasłem „Komunia, uczestnictwo, misja”, którego etap przygotowawczy odbędzie się we wszystkich diecezjach świata. To czas wsłuchiwania się w głos członków Kościoła oraz nasłuchiwania głosu świata, któremu mamy nieść Chrystusa. To wielka szansa budowania jedności między siostrami i braćmi w wierze oraz wrażliwości na tych, którzy żyją obok nas. Synod może pozwolić zarówno teraz, jak i w przyszłości reagować żywo na problemy ludzkie, realizować dzieło nowej ewangelizacji, duszpasterstwa, dialogu i docenić rolę wiernych świeckich, którzy, kierując się zmysłem wiary, wnoszą nieoceniony wkład w misję Kościoła.

Wsłuchiwanie się w głos świata nie musi prowadzić do destrukcji wartości czy ich liberalizacji. Ufam, że Synod pozwoli na dostrzeżenie wielu aktualnych problemów, które w duchu objawionej Prawdy, którą jest sam Chrystus, będziemy mogli podjąć, by umocnić to, co słabe i ukazać drogę nawrócenia, miłości i pokoju.

Uroczysta inauguracja Synodu w naszej diecezji odbędzie się 17 października w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Wszystkich diecezjan proszę o modlitwę w intencji Synodu, aktywne włączenie się w jego przebieg i troskę o własne uświęcenie, byśmy mogli budować świat pełen Boga.

Z serca wszystkim błogosławię, Wasz biskup Wiesław

Bardzo dziękujemy za wspólnotą modlitwę i złożone ofiary. Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.