OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 r.

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości!

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa modlimy się za kierowców i podróżujących, a po każdej Mszy św. na parkingu poświecimy samochody

Z całym Kościołem w Polsce modlimy się dzisiaj o zmiłowanie Boże dla wszystkich ofiar powodzi i nawałnic w Polsce i Europie, a do skarbony pod chórem można złożyć ofiary dla poszkodowanych.

 1. W lipcu codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwo ku czci Najświętszej Krwi Chrystusa. Główną intencją naszych nabożeństw jest prośba o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 2. W środę 28 lipca: o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej oraz w intencji małżeństw i rodzin.
 3. Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej im. Grzegorza Gorczyckiego ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Nauka w Studium odbywa się na dwu kierunkach: organista i kantor. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 4. Tradycją lat minionych zostały przygotowane stypendia proboszcza dla dla dwóch kandydatów do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego z naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej i sekretariacie szkoły.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • w poniedziałek 26 lipca – ś. Joachima i Anny, rodziców Maryi;
 • w środę 28 lipca – św. Szarbela z Makhlűfa, kapłana;
 • w czwartek 29 lipca –św. Marty;
 • w sobotę 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 1. Spowiedź św. w naszym sanktuarium 20 minut przed Mszą św. oraz od poniedziałku do soboty od 16:00 do 17:00.
 2. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o jakubowym camino na polskich drogach oraz jak kochać, jak Maria z Magdalena?

W najnowszym numerze czasopisma POSŁANIE o szalonym pomyśle św. Teresy od Dzieciątka Jezus i co to ma wspólnego z windą oraz o tym, jaka modlitwa porusza serce Boga.

Dla dzieci wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia pod czułą opieką Matki Maryi.

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

 

 

Komentowanie jest niedostępne.