OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17-07-2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17-07-2022 R.

 

 

 

 

 

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

 

 1. W środę, 20 lipca o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej.

 

 1. W piątek 22 lipca wieczorna Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji osób modlących się o dobrego męża i dobrą żonę.

 

 1. W sobotę 23 lipca wieczorna Msza św. w intencji dusz cierpiących w czyśćcu, a następnie spotkanie grupy modlitewnej za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

 1. W przyszłą niedziele 24 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcimy samochody na parkingu przed kościołem.

 

 1. W czasie wakacji, w lipcu i sierpniu, w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętne osoby z różnych wspólnot na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 18 lipca – św. Szymona z Lipnicy, franciszkanina;
  • w czwartek 21 lipca – św. Wawrzyńca z Brindisi, kapucyna, doktora Kościoła;
  • w piątek 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny;
  • w sobotę 23 lipca – święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

 

 1. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA in. o miłości, która stawia granice, o uzależnieniach wśród młodzieży, o katolickich ośrodkach, które leczą z uzależnień.

W nowym numerze czasopisma POSŁANIE (7 zł) m.in. świadectwo s. Nulli, uzdrowieniowej za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz o tym, jak Maryja na polu decydującej o losach Polski bitwy stała się ręką Boga. Bolszewicy uciekali w popłochu. Zachęcamy do lektury.

 

 o. Jozue Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.