OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 1 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ramach dzisiejszej kolekty przeznaczanej na cele inwestycyjne i remontowe kościoła i klasztoru.
 2. Odpowiadając na apel ks. bpa Andrzeja Suskiego dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Za otwartość serc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Zaczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Zachęcamy ponadto wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym.
  Różaniec w naszej świątyni odmawiać  będziemy codziennie o godz.: 7.30, 17.00 (dla dzieci) i 18.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
 1. W naszym sanktuarium kończą się dziś rekolekcje dla małżeństw, które prowadził michalita ks. Roman Chyliński. Otoczmy modlitwą uczestniczących w nich małżonków oraz wszystkie małżeństwa naszej parafii.
 2. Dzisiaj również swoje skupienie w naszym klasztorze kończą bracia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 odnowili swoje śluby zakonne. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 3. Zapraszamy w poniedziałek 2 października o godz. 16.00 do biblioteki do Domu Muz na wykłada
  Katarzyny Kluczwajd na temat historii Podgórza. Bliższe informacje na plakacie.
 4. Również w poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Wspólnot Żywego Różańca naszej parafii w sali klasztornej. Zapraszamy także nowe chętne osoby.
 5. Trwamy w przeżywaniu nowenny przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczornej do 3 października włącznie.
 6. We wtorek 3 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka.
 7. W środę 4 października – uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu. O godz. 18.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Biedaczyny z Asyżu. A o godz. 18.30 – na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego w intencji Parafian i Dobrodziejów.
  Podczas Mszy św. tercjarze franciszkańscy złożą swoje przyrzeczenia.
  W tym dniu dla trzech Zakonów franciszkańskich możliwość uzyskania odpustu zupełnego w uroczystość Patriarchy rodziny franciszkańskiej. Podobnie dla wszystkich wiernych, którzy tego dnia nawiedzą świątynię franciszkańską i wezmą udział we Mszy św. lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka.
  4 października to także dzień imienin Ojca Świętego Franciszka oraz rocznicy sakry biskupiej ks. bpa Andrzeja Suskiego. Za przyczyną św. Franciszka z Asyżu polecajmy ich Bożej Opatrzności.
  W tym dniu przypada również pierwsza środa miesiąca. Rano o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w czwartek 5 października – o godz. 18.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Wszystkich ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy do wspólnej modlitwy;
 • w piątek 6 października – odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą św., a także od 16:00 do 17:00. Msze św. z Komunią św. wynagradzającą o 8:00, 15:00 i 18:30. O godz. 17.00 różaniec dla dzieci ze szkół podstawowych, a po nim dla dzieci starszych Komunia św.
 • w sobotę 7 października – o godz. 18:30 Msza św. w kaplicy maryjnej połączona z możliwością odnowienia ślubów małżeńskich. Małżonków prosimy, aby formularze do odnowienia ślubów składali w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do czwartku. Można także składać Akty ofiarowania kogoś lub siebie samego Niepokalanemu Sercu Maryi; formularze znajdują się w zakrystii. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwy poprowadzi Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 1. W piątek 6 października po Mszy św. wieczornej nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 2. W piątki – spotkanie Scholii Parafialnej. Wszystkie chętne dzieci pragnące śpiewać na Mszy św. niedzielnej z udziałem dzieci zapraszamy na to spotkanie w piątek o godz. 19.00 do świetlicy.
 3. Również w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie dla dorosłych lektorów i akolitów naszej parafii.
 4. W sobotę 7 października o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 5. Także w sobotę 7 października w naszej ojczyźnie organizowane jest wydarzenie pod hasłem Różaniec do granic – modlitwa różańcowa dookoła Polski. Zapraszamy do duchowej łączności z tymi, którzy będą się modlić na granicach naszej ojczyzny. O godz. 14.00 odmówimy różaniec wokół naszego kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chrztu św. Będziemy się modlili w intencji ochrzczonych oraz ich rodziców i chrzestnych.
 7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 15.30 do auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego na film pt.: Teraz i w godzinę śmierci. Jest to wspaniała opowieść o sile modlitwy różańcowej.
 8. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł oraz płyta z piosenkami nagranymi przez zespół pielgrzymkowy naszej prowincjalnej pielgrzymki
  z Brodnicy na Jasną Górę.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 2 października – wspomnienie obowiązkowe świętych Aniołów Stróżów;
 • w środę 4 października – uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów;
 • w czwartek 5 października – wspomnienie obowiązkowe św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
 • w sobotę 7 października – wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
Śp. Czesław Walinowicz z ul. Poznańskiej – Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dziękuję za Waszą obecność, za świadectwo wiary i złożone ofiary. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.