Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU

22.12.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Dziś o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a następnie spotkanie w klasztorze.

 

 1. W poniedziałek i wtorek o 6:45 zapraszam na ostatnie w tym roku Roraty – czyli Msze św. wotywne o Matce Bożej; szczególnie dzieci i młodzież szkolną, która w minione dni adwentu nie mogła uczestniczyć w roratach. Zakończenie rorat dla dzieci w poniedziałek 23 grudnia o 17:00.

 

 1. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź św. od 7:30 do 9:00.

 

Msze św. – Pasterki w intencji Parafian i Dobrodziejów o 22:00 i 24:00.

 

Przed wieczerzą wigilijną pomódlmy się, odczytajmy Ewangelię o Bożym Narodzeniu, pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

 1. W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia, Msze św. o: 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00.

 

 1. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, 26 grudnia wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny (od 6:30 do 20:00). W tym dniu tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

 

 1. W piątek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie po Mszach św. pobłogosławimy wino.
  W tym dniu młodzież franciszkańska wyjeżdża na coroczne spotkanie – Dni Braterstwa do Wronek.

 

 1. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitw w intencji poszanowania nienarodzonego jeszcze życia.

W tym dniu odbędą się spotkania opłatkowe: o 10:00 ministrantów i lektorów wraz z rodzicami, a o 15:00 wspólnoty Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia w święto Świętej Rodziny na Mszy św. o 11:00, której przewodniczyć będzie Prowincjał Bernard Marciniak OFM, zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Jolenty Księżnej Kaliskiej i Wielkopolskiej, klaryski – patronki chrześcijańskich matek i rodzin. Zapraszam wszystkich do wspólnego uwielbiania Boga za cuda, które działa
  w swoich świętych. Szczególnie zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii, rodziny naszego miasta, wszystkie matki, którym patronuje bł. Jolenta.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o staraniach, by św. Jan Paweł II został ogłoszony doktorem Kościoła i patronem Europy, rozmowa o wierze z Edytą Geppert, a także wiele dodatków: List Papieża Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka, śpiewnik kolęd wraz z płytą CD zespołu Golec Uorkiestry
  z kolędami i pastorałkami oraz kalendarz na rok 2020 z Kard. Wyszyńskim. Zapraszam do lektury.

 

 

 

 1. Od 2 stycznia 2020 r. w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą (od poniedziałku do piątku od 16:00, w soboty i niedziele od 14:30). Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy
  o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

Za składane przy tej okazji ofiary chciałbym zrealizować dwa projekty: wymienić małe ławki w kościele (stojące pod ścianami) wg projektu konserwatora zabytków (20 sztuk dwuosobowych, koszt jednej to ok. 1100 zł). Trwa również przygotowanie projektu ogrzewania w kościele, które chciałbym zrealizować w tym sezonie. Za Waszą ofiarność już dziś dziękuję.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na stronie http://franciszkaniewtoruniu.net/ i na https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/.

 

 1. Dziękuję wszystkich, którzy w minowych dniach przynieśli zarówno do kościoła, jak i do klasztoru produkty żywnościowe, skarpety oraz złożyli ofiary pieniężne na zakup paczek dla biednych i bezdomnych.

 

 

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach. Serdecznie dziękuję wszystkim za regularne opłaty cmentarne.

 

 1. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

 

 1. Biuro parafialne w nadchodzącym tygodniu czynne w poniedziałek i piątek.

 

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 1. W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii śp. Marianna Lamparska z ul. Hallera, śp. Grażyna Matwiejew z ul. 63 Pułku Piechoty oraz śp. Eugenia Krysiak z ul. Drzymały. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

 

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.