OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 3 GRUDNIA 2017 R.

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
– 3 GRUDNIA 2017 R.

 1. Dziś obchodzimy pierwszą niedzielę Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.
  Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
 2. Od dziś można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 i 15 zł.
 3. Dziś po Mszach świętych o godz. 11:00 i 13:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 przeprowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Podobny kiermasz w drugą i trzecią niedzielę Adwentu (10 i 17 grudnia) przeprowadzą dzieci z naszej świetlicy po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 13:00.
 4. Od jutra zapraszamy na Msze wotywne o NMP w Adwencie – Roraty, od poniedziałku do piątku:
  – dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17:00;
  – dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i pozostałych wiernych o godz. 18.30.
  Ponadto w soboty zachęcamy do udziału w Roratach o godz. 6:45. Msze roratnie o 18.30 i 6:45 rozpoczynać będziemy łacińskim śpiewem gregoriańskim Rorate caeli.
  Dzieci prosimy, by zabierały ze sobą lampiony, najlepiej własnoręcznie przygotowane. Wszystkich wiernych zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec jako widocznego znaku naszego czuwania i gotowości na przyjście Pana.
 5. Od jutra w naszym kościele przy ołtarzu św. Antoniego umieszczony zostanie kosz, do którego będzie można składać produkty spożywcze przeznaczone na paczki dla ubogich i starszych mieszkańców naszej parafii.
  W tym duchu również młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego w soboty 9 i 16 grudnia w godz. od 9:00 do 13:00 zorganizuje kwestę na rzecz ubogich w sklepie Lidl.
  Niech czas Adwentu zmotywuje nas do otwarcia się na potrzeby drugiego człowieka.
 6. W czwartek 7 grudnia przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym szczególnie pragniemy prosić Boga o nowe powołania do służby Bożej.
  O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo, a o 18:30 na Mszę św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
 7. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którą odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
  W piątek 8 grudnia obchodzić będziemy odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.
  W tym dniu nie ma Rorat (nie sprawuje się Mszy św. wotywnej o NMP w Adwencie).
  Msze św. w tym dniu o godz. 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30.
  O godz. 17.00 – Msza św. z poświęceniem i nałożeniem medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej;
  o godz. 18:00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 8. W tym dniu przypada także tzw. Godzina łaski. Jest ona związana z ukazaniem się Matki Bożej 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech i życzeniem Maryi, by każdego roku 8 grudnia od godz. 12:00 do 13:00 obchodzić Godzinę łaski dla całego świata. Ma to być czas oddany Niepokalanej, wypełniony modlitwą za bliźnich, zwłaszcza za zatwardziałych grzeszników. Maryja obiecała, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Zapraszamy zatem do naszej świątyni na wspólną modlitwę w tej godzinie (12:00).
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Sakrament chrztu św. zostanie udzielony w przyszłą niedzielę, 10 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 13:00.
 10. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar, która gromadzi małżonków borykających się z rozmaitymi problemami i kryzysami w swoich małżeństwach.
 11. Sobotę 9 grudnia, pragniemy uczynić dniem ewangelizacyjnym w naszej parafii. Chcemy nadać temu zewnętrzny wyraz przez wyjście na ulice naszej parafii, dając świadectwo wierze i wychodząc naprzeciw naszym Parafianom. Prosimy o zgłaszanie się osób, które wraz z kapłanem przeszłyby w określony rejon w parafii z modlitwą różańcową: o umocnienie wiary, o liczny i owocny udział w rekolekcjach adwentowych, o obudzenie życia duchowego, sakramentalnego w parafii. Do tego wydarzenia przygotujemy się poprzez nauki ewangelizacyjne (6-8.12.2017), a także poprzez udział w warsztatach ewangelizacyjnych w czwartek, 7 grudnia, po Mszy św. wieczornej.
 12. 9 grudnia sobotnią Mszą św. wieczorną rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Joel Kokott OFM. Potrwają one do środy 13 grudnia. Zachęcamy do licznego udziału. Niech ten czas odnowi naszą wiarę, pogłębi naszą relację z Jezusem i pozwoli dobrze przygotować się na świętowanie pamiątki Jego narodzin.
 13. Również w sobotę 9 grudnia, w przededniu ingresu Nowego Pasterza Diecezji Toruńskiej, w kościele pw. Świętego Ducha w Toruniu (oo. Jezuici), odbędzie się Czuwanie Młodych, Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot w intencji Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Rozpocznie się ono o godz. 18.00, a zakończy Mszą św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 20.00.
 14. Za tydzień 10 grudnia, w drugą niedzielę Adwentu, przypada XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 15. W piątek 15 grudnia spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w sali klasztornej: o godz. 17.30 – uczniowie z klasy III A i kandydaci spoza SP nr 15; o 18:30 – wszyscy uczestniczą w Roratach i o 19:15 – uczniowie z klasy III B i III C gimnazjum.
 16. Nabożeństwa o godz. 18.00:
  – we wtorek – do św. Antoniego z Padwy;
  – w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (a po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
  – w I czwartek miesiąca– o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  – w piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
  – w sobotę – ku czci Maryi Niepokalanej;
  – w niedzielę – na nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.
 17. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz franciszkańskie kalendarze misyjne.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
 • w środę 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
 • w czwartek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa;
 • w piątek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności:
Śp. Zenona Politowicz z ul. Idzikowskiego– Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Na pierwszy tydzień Adwentu i nowego roku liturgicznego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.