Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11.08
.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

 

 1. Trwa Minipielgrzymka do parafii naszego miasta. Będziemy modlić się w intencji papieża Franciszka, Ojczyzny, za pielgrzymujących na Jasną Górę oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Szczegółowy harmonogram na plakacie. Serdecznie zapraszam.

W poniedziałek 12 sierpnia pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła do parafii bł. Wincentego Frelichowskiego. Zachęcam do udziału w pielgrzymce.

 

 1. We wtorek 13 sierpnia po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie: na palcu św. Franciszka poniesiemy Figurę Matki Bożej Fatimskiej i będziemy odmawiać różaniec. Serdecznie zapraszam.
 2. W środę, 14 sierpnia o 18:00 nabożeństw do Matki Bożej, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej; Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół.

 

 1. W niedzielę 18 sierpnia o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zakony Braci Mniejszych.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w środę, 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, męczennika;
  • w czwartek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • w piątek, 16 sierpnia – św. Beatrycze z Silvy, założycieli zgromadzenia franciszkanek koncepcjonistek;
  • w sobotę, 17 sierpnia –św. Jacka, dominikanina.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. niezwykłym fenomenie pielgrzymowania w Polsce, o św. Maksymilianie – patronie dziennikarzy, a także o cudzie wzięcia, z duszą i ciałem, do nieba Maryi. Zachęcam do lektury.

 

 1. Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu – na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej prowincji: franciszkanie.net

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
  • w piątek – Droga Krzyżowa
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej;
  • w niedzielę – nieszpory.

Bardzo serdecznie pragnę podziewać panu Rafałowi Boniśniakowi za skomponowanie i nagranie fanfar, które odgrywamy podczas odsłaniania i zasłaniania obrazu Matki Bożej.

 

W niedzielę 25 sierpnia br. odbędzie się w naszym sanktuarium Odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Do uroczystości przygotowujemy się nowenną. Na Mszach św. od 16 sierpnia o 8:00 i 18:30 wygłaszane będą kazania tematyczne, tym razem w oparciu o wezwania z litanii loretańskiej.

W sobotę 24 sierpnia, w wigilię uroczystości, o 18:00 uroczyste nieszpory Maryjne, a po Mszy św. czuwanie różańcowe
z Niepokalaną.

W niedziele 25.08 sumie odpustowej o 12:00 przewodniczyć będzie JE ks. bp Józef Szamocki. Po Mszy św. o 12:00 procesja z kopią obrazu MB Podgórskiej. Proszę, by w procesji, przed obrazem szli członkowie żywego różańca z zapalonymi świecami; proszę także o niesienie chorągwi.

W niedzielę 25.08 Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 12:00 (suma), 18:30 i 20:00. Nie będzie Mszy św. o 11:00 i 13:00.

Różaniec św. odmawiany będzie o 11:30 i 18:00.

 

Po sumie odpustowej na placu św. Franciszka rozpocznie się piknik rodzinny: będzie można zjeść ciepły posiłek, zupę klasztorną, potrawy z grilla, a na deser pyszne ciasto, napoje zimne i gorące

O godz. 16:00 koncert zespołu New Day, który mieliśmy już okazję poznać podczas wspaniałego koncertu kolęd w styczniu br.

 

 

 

W związku z przygotowaniami do odpustu i pikniku, serdecznie zapraszam jutro, 12 sierpnia, w poniedziałek o 19:00 na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i chętne osoby, które chcą nam pomóc.

 

W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: św. Bolesław Falkowski z ul. Letniej, oraz śp. Tomasz Berancki z ul. Poznańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Dziękuję za wspólną modlitwę i za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej na prace związane
z położeniem chodnika na cmentarzu.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.