Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.2019 R.

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 1. W środę, 10 lipca o 18:00 nabożeństw do Matki Bożej, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
 2. W każdy czwartek wakacji o 19:00 zapraszamy na spotkanie modlitewne w intencji ojczyzny i o nowe powołania. Zaproszenie kierujemy także dla tych członów różnych grup duszpasterskich, które nie mają spotkań w lipcu i sierpniu.

 

 1. W sobotę, 13 lipca dzień fatimski. Po wieczornej Mszy św. różaniec na palcu św. Franciszka. Proszę przynieść świece.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, franciszkanina;
  • we wtorek, 9 lipca – św. męczenników z Holandii: Mikołaja Picka, Willada i towarzyszy;
  • w środę 10 lipca – św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
  • w czwartek 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  • w piątek 12 lipca – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w sobotę, 13 lipca – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o św. Benedykcie – patronie Europy, a także o Chiarze Amirante, Włoszce, która od lat pomada ludziom pogubionym życiowo, żyjąc z nimi w ich nieraz bardzo trudnym środowisku. Zapraszam do lektury
 2. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego absolwentów szkól podstawowych i gimnazjum. Szczegółowe informacje o przygotowanej ofercie dydaktycznej na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że dla dwóch kandydatów naszej parafii zostały przygotowane stypendia (informacje w sekretariacie szkoły). Także fundacja HODOS przygotowała program stypendialny dla uczniów i kandydatów do FLO. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka;
  • w piątek – droga krzyżowa;
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej;
  • w niedzielę – nieszpory.
 1. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii śp. Lidia Słowińska z ul. Drzymały. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
 2. Dziękuję za wspólną modlitwę i za złożone dziś ofiary w ramach kolekty remontowej.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.