Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA
PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

26.05.2019 R.

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

 1. W poniedziałek 27 maja o 17:00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

 

 1. W środę 29 maja:
  • o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin;
  • przypada rocznica święceń prezbiteratu ks. bp. Wiesława Śmigla. W intencji naszego ordynariusz będziemy się modlić na nabożeństwie majowym.

 

 1. W czwartek 30 maja po wieczornej Mszy św. w ramach spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym odbędzie się projekcja filmu ewangelizacyjnego w auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącym.

 

 1. W sobotę 1 czerwca:
  • imieniny obchodzi o. Justyn Berus Dyrektor Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszam o 8:00;
  • w I sobotę miesiąca na wieczornej Eucharystii o 18:30 będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin, a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.

 

 1. W przyszłą niedzielę 2 czerwca:
  • obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele remontowe;
  • W Kościele w Polsce obchodzić będziemy 12. Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiary na Centrum Opatrzności Bożej.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w środę 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w piątek 31 maja – święto Nawiedzenia NMP
  • w sobotę 1 czerwca – św. Justyna, męczennika

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. artykuł o 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino oraz piękny artykuł o Mamie – uśmiechu Pana Boga. Zachęcam do lektury.

 

 1. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego absolwentów szkól podstawowych i gimnazjum. Szczegółowe informacje o przygotowanej ofercie dydaktycznej na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że dla dwóch kandydatów naszej parafii zostały przygotowane stypendia (informacje w sekretariacie szkoły). Także fundacja HODOS przygotowała program stypendialny dla uczniów i kandydatów do FLO. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Dnia 22 czerwca br. (sobota) organizujemy jednodniową autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa i Rybna. Wyjazd o 6:30, powrót ok. 21:00, koszt uczestnictwa 70 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych o 18:00.

Od soboty 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o 18:00. Serdecznie zapraszam.

 

 

Drodzy duchowni, osoby konsekrowane i wierni świeccy!

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, 13 maja 2019 r., w Bazylice św. Piotra w Watykanie ks. prał. Tymon Tytus Chmielecki, kapłan diecezji toruńskiej, przyjął święcenia biskupie. Dla diecezji toruńskiej to radość, ale też wezwanie do modlitwy w intencji misji dyplomatycznej Księdza Arcybiskupa. Przed podjęciem służby jako nuncjusz apostolski w Gwinei i Mali, abp Tymon Tytus Chmielecki, będzie sprawował Mszę Świętą w bazylice katedralnej w Toruniu, w sobotę,
1 czerwca br., o godz. 17.00.

Bardzo serdecznie zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do uczestnictwa w tej uroczystej liturgii. Księdzu Arcybiskupowi, towarzyszyć będzie podczas wspólnej celebracji Eucharystii m.in. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Niech uczestnictwo we Mszy Świętej w bazylice katedralnej będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Kościół powszechny, a nasza modlitwa stanie się wsparciem dla pochodzącego z Torunia Księdza Arcybiskupa.

bp Wiesław Śmigiel

Biskup Toruński

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.