Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCY

05.05.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Z okazji Niedzieli Biblijnej zapraszam dzisiaj o 15:00 do wspólnego czytania Ewangelii wg św. Jana na placu przed klasztorem.

 

Dzisiaj o 20:00 Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów, a po niej uczczenie relikwii św. Józefa z Kupertynu, franciszkanina, patrona egzaminowanych.

 

 1. Od poniedziałku 6 maja, o 16:30 próby dla dzieci przed I Komunia św. Dzieci przychodzą z opiekunami.

 

 1. We wtorek 7 maja imieniny obchodzi br. Jeremiasz Wójcik, który w naszym domu zakonnym pełni m.in. funkcję zakrysiana. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszam o 18:30.

 

 1. W środę 8 maja o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W czwartek 9 maja:
  • o 18:30 Msza św. intencji Parafialnego Zespołu Caritas, darczyńców, posługujących i korzystających z jadłodajni
  • o 19:00 spotkanie modlitewne wspólnoty odnowy w Duchu Świętym Magnificat.

 

 1. W piątek 10 maja:
  • imieniny obchodzi o. Izydor Schmitchen, wikariusz naszego domu zakonnego. Na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszam o 18:30
  • od 9:00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi
  • o 16:00 spowiedź dla dzieci przed I Komunią św.
  • od 16:00 do 19:00 drzwi otwarte w naszym Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym. Zapraszamy wszystkich uczniów z klas VIII i III gimnazjum
  • o 19:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed udzieleniem sakramentu chrztu św.

 

 1. W sobotę 11 maja podczas Mszy św. o 10:00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy św., podczas której przyjmą Najświętszą Eucharystię.

 

 1. W niedzielę 12 maja:
  • o 11:00 Msz św. w intencji Domowego Kościoła
  • na Mszy św. o 13:00 udzielimy sakramentu chrztu św.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • w środę 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego W numerze m.in. pielgrzymce papieża Franciszka do Bułgarii i Macedonii Północnej, gdzie katolicy stanowią zaledwie 1% społeczeństwa; znajdziemy także odpowiedź na ważne pytanie: jak czytać Pismo Święte? Zapraszam do lektury.

 

 1. Księża Michalici z toruńskich Rybaków zapraszają na Koronację Figury Matki Boskiej Fatimskiej. Bp Wiesław Śmigiel dokona tego podniosłego aktu w poniedziałek 13 maja podczas Eucharystii o godz. 18.00. Koronacja odbędzie się w 40-rocznicę Nabożeństw Fatimskich na Rybakach.

 

 

 1. KOMUNIKAT PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ws. NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

 

Szanowni Państwo!

Z początkiem tego roku weszła w życie zainicjowana przeze mnie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy poza kolejnością, jeżeli uzasadniają to ważne powody. Więcej informacji o miejscach świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

 

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Jan Dyko z ul. Drzymały oraz śp. Bernadeta Lewicka z ul. Wyrzyskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 1. Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwo majowe.

 

 1. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary na cele remontowe.

 

 

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę, błogosławieństwa Boga,
który przez swoje Zmartwychwstanie daje nam nowe życie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.