Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKANOCY
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
28.04.2019 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Do puszek przed kościołem można złożyć ofiary na cele dobroczynne Kościoła.

Dzisiaj o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzi Bożego.

 

 1. W poniedziałek 29 kwietnia o 17:00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

 

 1. W środę 1 maj:
  • o 8:00 Msza św. za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego
  • o 11:00 Msza św. z okazji jubileuszu 60-leci sakramentu kapłaństwa o. Błażeja Sekuli OFM
 • od środy zapraszam na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 18:00
  • o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca – 2 maja na Mszy św. o 18:30 modlić będziemy się w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów, lektorów i ich rodziny.

 

 1. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o 9:30. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. przed każdą Mszą św. Ponieważ jest to uroczystość, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O 20:00 Msza św. za zmarłych braci, siostry, Rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ.

Odwiedziny chorych z komunią św. z trasy o. Proboszcza i o. Iwo w piątek 10 maja, a z trasy o. Tycjana w sobotę 11 maj od 9:00.

 

 1. 6 kwietnia w I sobotę miesiąca na wieczornej Eucharystii o 18:30 będziemy się modlić w intencji żyjących
  i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw
  i rodzin, a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi...

 

 1. W niedziele 5 maja o 20:00 Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów, a po niej uczczenie relikwii św. Józefa z Kupertynu, franciszkanina, patrona egzaminowanych.

 

 1. Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum! Trwa się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Przygotowaliśmy ofertę kształcenia na trzech profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym. Szkole pomaga Fundacja Hodos, która udziale stypendia edukacyjne. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Drzwi otwarte 10 maja od 16: do 19:00. 

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek 29 kwietnia, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • we wtorek 30 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • w czwartek 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, w który m.in. o ustanowionych nowych akolitach stałych naszej diecezji i święcie młodych w Niedzielę Palmową, w których brali udział nasi parafianie, a także ciekawe artykuły na temat miłosierdzia Bożego, także w odległych Filipinach.

Zachęcam do lektury.

 

 

 1. KOMUNIKAT PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ws. NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

 

Szanowni Państwo!

Z początkiem tego roku weszła w życie zainicjowana przeze mnie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się
w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy poza kolejnością, jeżeli uzasadniają to ważne powody. Więcej informacji o miejscach świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

 Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 

12.W dniach 3-5 maja Siostry Serafitki zapraszają dziewczyny (od 15 lat) na weekendowe spotkanie do Poznania. Tematem przewodnim będzie przebaczenie i to, jak rozumiał je św. Franciszek. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie www.serafitki.pl oraz na facebook'u.

 

13. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe. Za ofiarność już dziś serdecznie dziękuję.

 

13. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii św. Barbara Churska z ul. Drzymały i śp. Henryk Jaśkowiak z ul. Akacjowej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę, błogosławieństwa Boga,
który przez swoje Zmartwychwstanie daje nam nowe życie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.