Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

Pragnę złożyć szczere i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tych ostatnich dniach przyczynili się do tego, aby liturgia, tj. wykonywanie kapłańskiego urzędu Jezusa Chrystusa, była sprawowana godnie. Dziękuję moim braciom za paschalne celebracje świętych tajemnic, za wygłoszone Słowo Boże, wygłoszone rekolekcje w różnych parafiach, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

Dziękuje akolitom stałym, lektorom, ministrantom, pani Organistce; wszystkim wspólnotom parafialnym: Chórowi Parafialnemu Regina Familiæ, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Żywemu Różańcowi, Róży Różańcowej Rodziców, Odnowie w Duchu Świętym, Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich,
a kierownictwu sklepu LIDL za przekazanie produktów żywnościowych, panu Piotrowi Pajorowi za dokumentację fotograficzną, pracownikom naszego domu zakonnego za ofiarną i gorliwą służbę.

Dziękuję Pani Barbarze Pawłowskiej oraz słuchaczom Szkoły Florystycznej przy CKU w Toruniu za udekorowanie Grobu Pańskiego i kościoła.

Dziękuje za złożone przez Was ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, dla Sanktuariów w Ziemi Świętej i dzisiaj podczas liturgii.

Dziękuję za przesłane życzenia, za wszelkie słowa życzliwości, przekazane dary paschalne. Dziękuję za to, że jesteście i że wspólnie możemy kroczyć, w pielgrzymce wiary, do DOMU OJCA.

W czwartek 25 kwietnia o 19:30 Msza św., a po niej modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie.

 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

 

 

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia,
z serca błogosławię,

✠ STANISŁAW GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów

Europy (CCEE)

 

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę błogosławieństwa Boga,
   który przez swoje Zmartwychwstanie daje nam nowe życie.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
  o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.