Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
07.04.2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie witam o. Eliota Mareckiego OFM, franciszkanina ze Wschowy. Drogi Ojcze, zasłuchani w słowo do nas kierowane, w komunii modlitwy pragniemy się nawracać i żyć bliżej Boga.

O 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Dziękuję wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej Nr 15, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych; dziękuję Panu Dyrektorowi Antoniemu Napierskiemu za miłe przyjęcie grupy ewangelizacyjnej w szkole, wszystkim nauczycielom za pomoc i opiekę nad uczniami. Słowa szczególnego podziękowania kierują do katechetów: pani Róży Nowak, o. Iwo Hoefta i pana Adama Blakiewicza.

 

 1. W środę o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej oraz w intencji małżeństw i rodzin.

 

 1. W czwartek o 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza św. w jego intencji, darczyńców, posługujących i korzystających z jadłodajni.

 

 1. W piątek 12 kwietnia:
 • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z Komunią św. i sakramentami
 • Droga Krzyżowa:
  • o godz. 7:00
  • o 17:00 nabożeństwo poprowadzą uczniowie klas V
  • o 18:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego
  • o 19:00 spotkanie młodzieży franciszkańskeij
  • po wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych przed udzieleniem sakramentu chrztu.

 

 1. W sobotę 13 kwietnia spowiedź parafialna wg następującego planu: od 7:30 do 9:00; od 16:00 do 19:00 oraz od 19:30 do 21:00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Za tydzień 14 kwietnia Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  • na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy
  • na Mszy św. o 9:30 będziemy modlić się w intencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej
  • przed Mszą św. o godz. 11:00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy
  • o 11:00 Msza św. w intencji Domowego Kościoła
  • na Mszy św. o 13:00 udzielimy sakramentu chrztu św.
  • o 16:00 spotkanie wspólnoty Komunia Małżeństw
  • przed każdą Mszą Św. Młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego będzie rozprowadzać palmy.
 2. Do skarbonki przy balaskach można skradać ofiary na kwiaty, którymi udekorujemy Grób Pański. Za Waszą ofiarność serdecznie dziękuję.

 

 1. W Wielki Piątek 19 kwietnia organizujemy wyjazd na nocne obchody kalwaryjskie do Pakości. Koszt 20 zł, zapisy
  w zakrystii. Wyjazd o godz. 2:00, a powrót ok. 7:00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Już dziś informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w Wielki Piątek po wieczornej ceremonii, ok. godz. 19:30.

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. ks. prof. Waldemar Chrostowski wybitny polski biblista, pisze o tym, że Wielki Post jest czasem, w którym wielkie rzeczy uczynił nam Pan Bóg; z kolei ks. Krzysztof Pawlina w artykule Zadbać o swoją wyspę pisze, że obecne dni wielkopostne, to pora by wydorośleć
  i wyruszyć od siebie do Niego, w podróż, która nie tyle jest ciekawsza od tych naszych ziemskich, ile odkrywa świat, w którym kiedyś przyjdzie nam żyć. Zachęcam do lektury.

 

 1. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • w poniedziałek do Miłosierdzia Bożego
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – Droga Krzyżowa
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej
  • w niedzielę – Gorzkie Żale

 

 1. Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum! Trwa się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Przygotowaliśmy ofertę kształcenia na trzech profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym.

Przyjazna atmosfera szczerości i zaufania, w bardzo nowoczesnym budynku, ze świetnym wyposażeniem pozwoli Wam rozwijać swoje pasje, talenty i dobrze przygotować się do matury.

Szkole pomaga Fundacja Hodos, która udziale stypendia edukacyjne. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii śp. Irena Gajewska ul. Akacjowej, śp. Zofia Sulej z ul. Paderewskiego, śp. Jadwiga Miścicka z ul. Okólnej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech przez Boże miłosierdzie odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Z serdecznymi pozdrowieniami 

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.