Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Dzisiaj
  • o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne
  • o 14:00 spotkanie wspólnot Domowego Kościoła
  • o 16:00 spotkanie wspólnoty Komunia Małżeństw (we FLO)
  • o 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Jutro w poniedziałek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem o 8:00
  i 18:30. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18:30.

Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można wziąć i wypełnić deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji, a na jutrzejszą liturgię podejmujący duchową adopcję proszę by przynieśli świece.

 

 1. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego można przynosić produkty żywnościowe dla biednych. Zachęcam, by także w ten sposób uczynić zadość jałmużnie wielkopostnej.

 

 1. W środę 27 marca o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej

 

 1. W czwartek 28 marca o 19:30 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.

 

 1. W piątek 29 marca zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej:
  • o 7:30
  • o 17:00 zaprasza szczególnie dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej; a o przygotowanie nabożeństwa proszę uczniów klas IV SP
  • o 18:00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Róża Różańcowa Rodziców

 

 1. W sobotę 30 marca
  • o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów
  • wraz z młodzieżą z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego przeprowadzimy zbiórkę żywności w sklepie Lidl, aby przygotować paczki świąteczne dla chorych i biednych parafian.

 

 1. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 04.06, a nauki wygłosi o. Eliot Marecki OFM. Już dziś serdecznie zapraszam i zachęcam, by zarezerwować ten czas na spotkanie z żywym Słowem Pana Boga.
  W czwartek 28 marca rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego o Bożę owoce tych duchowych ćwiczeń oraz w intencji o. Eliota. Zachęcam, aby w tej intencji w dowolny dzień nowenny podjąć post.

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o sprzeciwie polskich biskupów wobec tak zwanej Karty LGBT, a także o obronie ludzkiego życia w związku z przypadającym juto Dniem Świętości Życia. Zachęcam do lektury.

 

 1. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – Droga Krzyżowa
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej
  • w niedzielę – Gorzkie Żale

 

 1. Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum! Trwa się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Przygotowaliśmy ofertę kształcenia na trzech profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym.

Przyjazna atmosfera szczerości i zaufania, w bardzo nowoczesnym budynku, ze świetnym wyposażeniem pozwoli Wam rozwijać swoje pasje, talenty i dobrze przygotować się do matury.

Szkole pomaga Fundacja Hodos, która udziale stypendia edukacyjne. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00.

 

 1. W piątek 29 marca organizujemy wyjazd na drogę krzyżową do Kalwarii Pakoskiej. Wyjazd o 7:30, powrót około 13:00; koszt 20 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Maria Kijak z ul. Inowrocławskiej, śp. Mirosław Falkowski z ul. 63. Pułku Piechoty, śp. Henryk Gutnik z ul. Inowrocławskiej oraz śp. Wiesław Szałucki z ul. Drzymały. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech przez Boże miłosierdzie odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.