Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
10.03.2019 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 

 

 1. Dzisiaj o 17:45 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Po Mszy św. o 18:30 rozpoczynamy dziś nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

Na bocznym ołtarzu wyłożona jest Księga Abstynencji, do której mogą wpisać się osoby, które w Wielkim Poście podejmują, jako formę umartwienia, abstynencję od alkoholu.

 

 1. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej w Jego intencji o 18:30.

W środę także o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej.

 

 1. W czwartek 14 marca
  • o 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza św. w jego intencji, jadłodajni dla ubogich: dobrodziejów i ubogich.
  • o 19:00 spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym

 

 1. W piątek 15 marca zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej:
  • o 7:30
  • o 17:00 zaprasza szczególnie dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej; a o przygotowanie nabożeństwa proszę uczniów klas VI i VII SP.
  • o 18:00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota odnowy w Duchu Świętym

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

O 8:00 Msza św. w intencji wspólnoty Czystość świątyni.

O 19:00 spotkanie Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.

 

 1. W sobotę 16 marca o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów.

 

 1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

O 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodzin, a o 17:00 spotkanie formacyjne w klasztorze.

 

 1. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 6. kwietnia, a nauki wygłosi o. Eliot
  Marecki OFM. Już dziś serdecznie zapraszam i zachęcam, by zarezerwować ten czas na spotkanie z żywym Słowem Pana Boga.

 

 1. W czwartek 21 marca o godz. 19:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. wyborze przed sześciu laty kard. Jorge Mario Bergoglia SJ na Stolicę Piotrową, a także o jałmużnie wielkopostnej. Zapraszam do lektury.

 

 1. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – Droga Krzyżowa
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej
  • w niedzielę - nieszpory.

 

 1. Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum! Trwa się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Przygotowaliśmy ofertę kształcenia na trzech profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym.

Przyjazna atmosfera szczerości i zaufania, w bardzo nowoczesnym budynku, ze świetnym wyposażeniem pozwoli Wam rozwijać swoje pasje, talenty i dobrze przygotować się do matury.

Szkole pomaga Fundacja Hodos, która udziale stypendia edukacyjne. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza.

Serdecznie zapraszamy do szkoły nie tylko podczas dni otwartych, ale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Renata Beczek z ul. Letniej, śp. Teresa Barczykowska z ul. Jasnej oraz śp. Mirosław Krużyński z ul. Drzymały. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.