Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
03.03.2019 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Bardzo serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach kolekty remontowej.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 

 1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8:00, 15:00, 17:00, 18:30 i 20:00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18.
  a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu, podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

W środę o 08:00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i jednorazowych, które składać można w zakrystii lub w biurze parafialnym, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej.

 

 1. W czwartek 7 marca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne: o 18:00 podczas nieszporów
  i nabożeństwa do św. Franciszka z Asyżu, a o 18:30 w tej intencji Msza św.

 

 1. W piątek 8 marca zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej:
  • o 7:30
  • o 17:00 zaprasza szczególnie dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej; a o przygotowanie nabożeństwa proszę uczniów klas VIII SP i III gimnazjum
  • o 18:00 nabożeństwo poprowadzą siostry i bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

O 19:00 spotkanie Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego oraz katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

 1. W niedzielę 10 marca
  • Na Mszy św. o 11:00 dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św., rodzice wręczą modlitewniki.

Także o 11:00 Msza św. w intencji wspólnoty Domowego Kościoła.

 • o 13:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu świętego
 • o 17:45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym dniu rozpoczynamy wówczas również nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP, którą będziemy odmawiać po Mszach św. o 18:30.

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. artykuły o symbolice Wielkiego Postu oraz o Polakach, którzy chronili Żydów w czasie II Wojny Światowej. Zapraszam do lektury.

 

 1. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – Droga Krzyżowa
  • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej
  • w niedzielę - nieszpory.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza

 

 1. Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum! Trwa się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Przygotowaliśmy ofertę kształcenia na trzech profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym.

Przyjazna atmosfera szczerości i zaufania, w bardzo nowoczesnym budynku, ze świetnym wyposażeniem pozwoli Wam rozwijać swoje pasje, talenty i dobrze przygotować się do matury.

Szkole pomaga Fundacja Hodos, która udziale stypendia edukacyjne. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza.

Serdecznie zapraszamy do szkoły nie tylko podczas dni otwartych, ale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Teresa Werner z ul. Idzikowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.