Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019 R.

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Serdecznie dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej.

Wczoraj  - 9 lutego, z okazji Światowego Dnia Chorego odbyła się Msza św. i spotkanie w klasztorze dla chorych i starszych parafian. Serdeczne dziękuję paniom ze wspólnoty Żywego Różańca i Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie rekreacji w klasztorze, A ZESPOŁOWI „Podgórski Walczyk” za uświetnienie liturgii i spotkania swoim śpiewem.

 

 1. W czwartek 14 lutego:
  • o 18:30 Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas i jadłodajni dla ubogich – darczyńców i korzystających z pomocy
  • o 19:00 spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym
 2. W piątek 15 lutego:
  • o 8:00 Msza św. w intencji wspólnoty Czystość Świątyni
  • o 19:00 spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Serdeczne zapraszam.
 3. W niedzielę 17 lutego o 11:00 Msz św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie w klasztorze.
 4. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o 90. rocznicy powstania Państwa Watykańskiego, o Europie dwóch płuc – z racji święta św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy, a także o Kard. Stefanie Wyszyńskim, człowieku niezwykłej miary w drodze na ołtarze. Zapraszam do lektury.
 2. Dyrektor SP 15 zaprasza rodziców i dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 będą uczniami klas pierwszych na „drzwi otwarte” 14 lutego od 16:00 do 18:00.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • w czwartek 14 lutego: święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy.
 2. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek – Droga Krzyżowa
  • w sobotę – do Niepokalanej
  • w niedzielę - nieszpory.
 1. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii śp. Franciszek Karpa z ul. Parkowej Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Przez Boże miłosierdzie niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział
w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.